Sekce: Podnikání

Odmítl Marka Zuckerberga. Jak myslí nejmladší self-made miliardář na světě Evan Spiegel?

Datum: 03. 11. 2016 11.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Předčasně ukončil studium na Stanfordu, aby se věnoval své vášni. S projektem, který se zaměřoval na posílání fotografií, jež nelze uložit, nakonec uspěl ve velkém stylu. Snapchat dnes znají všichni a mateřská firma Snap Inc. se chystá na miliardové IPO.

Spiegelův příběh není pohádkou. Vyrůstal v prestižní čtvrti v Los Angeles a jakožto syn úspěšné právnické dvojice si mohl leccos dovolit. Jeho prvním automobilem byl Cadillac Escalade a když zatoužil po novém BMW řady 5, dostal jej.

Přečtěte si celý příběh zakladatele Snapchatu zde.

Od studentských let se však mnohé změnilo a Evan Spiegel je dnes self-made miliardářem, jehož radám ostatní začínající podnikatelé naslouchají. Při projevu před studenty University of Southern California řekl mimo jiné následující:

"Vytvořte něco, co nebudete chtít prodat"

Spiegela se často totiž ptali, proč Snapchat již dávno neprodal. Odpověď je taková, že svůj byznys miluje a věří mu. Rozvíjet platformu pro mizející zprávy, která se těší velké oblibě a kterou dnes hojně využívají firmy jako nástroj budování značky, jej zkrátka baví. Dokonce odmítl i Marka Zuckerberga, který za Snapchat v roce 2013 nabízel tři miliardy dolarů. A dobře udělal.

O rok později již byla odhadovaná hodnota Snapchatu 10 miliard. Mateřská společnost Snap Inc. se navíc nyní připravuje na primární úpis akcií, který by ji mohl ohodnotit na minimálně 25 miliard. Jestliže se tak stane, bude Snap jedním z největším amerických burzovních úpisů od roku 2008, což dokazuje následujicí graf.
Zdroj: Dealogic


Není ovšem chybou, pokud svůj byznys prodáte. Podle Spiegela by vás to ale nemělo poslat na jachtu. “Když prodáte svou firmu, nezastavujte se… neudělejte z toho cílovou čáru vaší kreativity.”

Další články
Lifestyle

Od luxusních automobilů po miliardovou firmu: Nejmladší miliardář na světě Evan Spiegel si umí prosadit své

Článek
Podnikání

2 tipy od Marka Zuckerberga, jak ušetřit čas na firemních poradách

Jednoduché rady od jednoho z nejúspěšnějších mužů světa
Článek
Podnikání

Cristiano Ronaldo: „V mé mysli jsem nejlepším fotbalistou na světě"

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.