Sekce: Podnikání

3 překvapivě jednoduché tipy, jak se vyhnout (nejen) pondělní prokrastinaci

Není to tak těžké
Datum: 26. 03. 2017 18.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Končí víkend a začíná pracovní týden. Přepnutí z relaxačního režimu na produktivní nějakou dobu trvá, mnohdy zabere celé pondělí. Sjíždíte feed všemožných sociálních sítí, a přitom si dobře uvědomujete tíhu práce na svých bedrech. Co s tím?

1) Vytvořte si DETAILNÍ plán

Začněte tím, že si svou práci rozdělíte do několika bloků. U těchto bloků si následně vyznačte časy, kdy mají být jednotlivé věci hotové. Už jen tím, že si takto podrobný rozpis vytvoříte, budete cítit větší závazek úkoly splnit. V ideálním případě využíjte papír a tužku na svém pracovním stole, nikoli chytrý telefon.

Druhou výhodou je, že vám při takto vytvořeném plánu budou dané úkoly najednou připadat snažší. Sami před sebou byste si připadali hloupě, kdybyste jeden po druhém nezvládli. 

2) Nastavte si systém ODMĚN

Velice jednoduchá a efektivní změna. Jakmile se budete mít na co těšit, donutí vás to začít pracovat dříve. Jestliže máte s odkládáním povinností problém, odměňujte se po každém pracovním dnu. Někdy to může být oblíbená káva, jindy epizoda seriálu, který rádi sledujete.

3) Stýkejte se s AKČNÍMI lidmi

Vaše okolí má značný vliv na vaše chování. Vyhledávejte proto společnost lidí, kteří míří z profesního hlediska vysoko. A většinou platí, že čím méně má člověk volného času, tím zajímavější s ním povedete konverzaci. Půl hodiny s někým takovým vám dá mnohem více než týden s kamarádem, který spokojeně sedí na svém průměru a u sklenice piva si neustále stěžuje na práci.

Zda budete vyhledávat společnost vysokých manažerů, startupistů nebo kreativců, je v konečném důsledku jedno. Důležité je, aby to byli lidé, kteří chtějí změnit svět svou činností a nikoli leností.

 
Další články
Podnikání

Těchto 6 tipů vám pomůže přežít pondělní ráno

Aneb jak vzpružit tělo i mozek
Článek
Podnikání

Proč lidský mozek miluje prokrastinaci?

Krátkodobé versus dlouhodobé cíle a jak se odpoutat od okamžitého uspokojení
Článek
Podnikání

Boj s prokrastinací: To nejdůležitější udělejte hned ráno (systém MIT)

Najeďte na Most Important Tasks
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.