Sekce: Podnikání

Síla sebedůvěry aneb jak vás může Floyd Mayweather inspirovat v podnikání

Datum: 22.12.2016 21:30 / Autor: Zdravko Krstanov
Bývá označován za nejlepšího boxera své generace. Je znám svou geniální definzivní technikou a rozhazovačným stylem života. Toto jsou 3 lekce, které vás muž, který byl nejlépe placeným sportovcem planety, může naučit.

1) Věřte si. Za každou cenu

Jak ve sportu, tak ve světě byznysu hraje sebedůvěra zásadní roli. Bez ní zkrátka uspět nemůžete. Floyd Mayweather nikdy nešetřil samochválou. “Jsem nejlepší boxer, co kdy žil”, prohlašoval. Toto tvrzení se dá snadno rozporovat a v hloubi duše mu nemusel věřit ani samotný boxer. V čem mu to však nepochybně pomohlo, bylo nastavení správného (vítězného) mind-setu. Ten je při podnikání stejně důležitý jako při sportu.

Nebo jste snad někdy slyšeli úspěšného podnikatele říkat, že není přliš šikovný?

2) Postavte okolo sebe fantastický tým

Což se samozřejmě snadněji řekne než činí. Pokud ale nepolevíte a na první pohled bude jasné, že máte velkou vizi, nakonec klíčové lidi najdete.

Jakkoli je Floyd Mayweather nadaný, nikdy by se k vrcholu ani nepřiblížil bez správných trenérů, promotérů nebo marketingových poradců. One man show se proto nesnažte hrát ani ve firmě.

Ze studie více jak dvou set úspěšných startupů vyplynulo, které aspekty v nich hrají nejzásadnější roli. Na prvním místě bylo načasování, na druhém právě zmíněný tým.

3) Nespokojte se s částečnými úspěchy

Mayweather zůstal po celou dobu své kariéry hladovým. Mnozí sportovci chtěli být mistry Evropy a nakonec se spokojili s lokálním bronzem. 

Někdo jiný chtěl mít nejlepší pekárnu ve městě a nakonec mu stačila nejlepší pekárna v ulici. Tato pozice je ale velice ošemetná. V okamžiku může přijít konkurence, která vás o takové místo snadno připraví.

Snažte se proto vždy mířit na příčky nejvyšší. Ať už jde o pekárnu, sport, nebo investice, je právě touha být nejlepší tím, co nás žene dopředu.

Další články

Floyd Mayweather utratil 1,8 milionu dolarů za luxusní byt v Las Vegas

Nejlépe placený sportovec světá nemá zálibu jen v nejdražších vozech, zalíbily se mu i reality
Článek

Kdo je Floyd Mayweather a proč je okolo něj stejný povyk jako okolo Dana Bilzeriana?

Článek

Tragédie v Mexickém zálivu bude stát British Petrol rekordních 44 miliard dolarů

Nejdůležitější a nejzajímavější byznysové události posledního týdne během pěti minut
Článek

Chcete každé ráno pořádnou dávku inspirace?

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se již k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.