Sekce: Podnikání

Mají obrovské jmění, ale neutrácejí o nic více než vy. O kom je řeč?

Datum: 01.01.2017 12:00 / Autor: Zdravko Krstanov
Garáž sportovních automobilů, tři jachty a pět víkendových domů po celém světě? Ne tak docela. Svět miliardáře nemusí nutně znamenat okázalý životní styl. Kdo patří mezi pětici známých byznysmenů, kteří utrácejí opravdu střídmě?

Warren Buffett

Věštec z Omahy a nejbystřejší investor všech dob stále žije v domě, který koupil v roce 1958 za třicet tisíc dolarů. Nenosí mobilní telefon a na jeho pracovním stole nenajdete počítač. Jeho klasický “dietní” režim zahrnuje pět Coca-Cola plechovek denně a bramborové lupínky. V roce 2014 uvedl: “Můj život by byl mnohem horší, kdybych měl šest nebo osm domů.”

zdroj: auraee.com
Amancio Ortega

Zakladatel skupiny Indetex, pod kterou spadá například Zara či Bershka, si k sobě novináře nepouští. Ví se ale o něm, že obývá byt ve španělské La Coruni a navštěvuje téměř celý život jednu a tu samou kavárnu. Obědvá společně se svými zaměstnanci v sídle Zary. Vlastní sice private jet v hodnotě téměř miliardy korun, nicméně vzhledem ke své pracovní vytíženosti jej téměř nevyužívá.


Zdroj: indianexpress.com
Mark Zuckerberg

Otec Facebooku je známý svým velice prostým stylem oblékání. Na otázku, proč nosí neustále stejné tričko, kdysi odpověděl: “O jedno rozhodnutí denně méně.” Ještě v roce 2014 byste v jeho vozovém parku našli Hondu (Acura) nebo hatchback Volkswagen Golf.


zdroj: metro.se
Ingvar Kamprad

Jeden z nejbohatších Evropanů se stravuje, podobně jako Ortega, ve firemní kantýně. Při cestování letadlem využívá ekonomickou třídu, a “dokonce” jezdí autobusem. Sám vlastní staré Volvo.

Zdroj: leadersmag.com
Carlos Slim Helú

Nejbohatší Mexičan rozhodně nežije rozhazovačný život jako tamější drogoví baroni. Stále jezdí starým mercedesem a žije v domě se šesti ložnicemi se svou rodinou. Čas od času vaří pro sebe a své děti společnou večeři. Své miliardy pumpuje zpět to byznysu a tvrdí, že podnikání je jako ovocný sad. “Musíte zajistit, aby rostlo. Znovu a znovu investovat, aby bylo větší.”

Další články

Ropný šejk Mansour: „Ambice Manchesteru City jsou obrovské a neomezené.“

Článek

Orco snižuje základní jmění

Článek

Nejznámější dědicové miliardových jmění, kteří se sami dokázali prosadit

Článek

Chcete každé ráno pořádnou dávku inspirace?

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se již k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.