Sekce: Podnikání

Mají obrovské jmění, ale neutrácejí o nic více než vy. O kom je řeč?

Datum: 01. 01. 2017 12.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Garáž sportovních automobilů, tři jachty a pět víkendových domů po celém světě? Ne tak docela. Svět miliardáře nemusí nutně znamenat okázalý životní styl. Kdo patří mezi pětici známých byznysmenů, kteří utrácejí opravdu střídmě?

Warren Buffett

Věštec z Omahy a nejbystřejší investor všech dob stále žije v domě, který koupil v roce 1958 za třicet tisíc dolarů. Nenosí mobilní telefon a na jeho pracovním stole nenajdete počítač. Jeho klasický “dietní” režim zahrnuje pět Coca-Cola plechovek denně a bramborové lupínky. V roce 2014 uvedl: “Můj život by byl mnohem horší, kdybych měl šest nebo osm domů.”

zdroj: auraee.com
Amancio Ortega

Zakladatel skupiny Indetex, pod kterou spadá například Zara či Bershka, si k sobě novináře nepouští. Ví se ale o něm, že obývá byt ve španělské La Coruni a navštěvuje téměř celý život jednu a tu samou kavárnu. Obědvá společně se svými zaměstnanci v sídle Zary. Vlastní sice private jet v hodnotě téměř miliardy korun, nicméně vzhledem ke své pracovní vytíženosti jej téměř nevyužívá.


Zdroj: indianexpress.com
Mark Zuckerberg

Otec Facebooku je známý svým velice prostým stylem oblékání. Na otázku, proč nosí neustále stejné tričko, kdysi odpověděl: “O jedno rozhodnutí denně méně.” Ještě v roce 2014 byste v jeho vozovém parku našli Hondu (Acura) nebo hatchback Volkswagen Golf.


zdroj: metro.se
Ingvar Kamprad

Jeden z nejbohatších Evropanů se stravuje, podobně jako Ortega, ve firemní kantýně. Při cestování letadlem využívá ekonomickou třídu, a “dokonce” jezdí autobusem. Sám vlastní staré Volvo.

Zdroj: leadersmag.com
Carlos Slim Helú

Nejbohatší Mexičan rozhodně nežije rozhazovačný život jako tamější drogoví baroni. Stále jezdí starým mercedesem a žije v domě se šesti ložnicemi se svou rodinou. Čas od času vaří pro sebe a své děti společnou večeři. Své miliardy pumpuje zpět to byznysu a tvrdí, že podnikání je jako ovocný sad. “Musíte zajistit, aby rostlo. Znovu a znovu investovat, aby bylo větší.”

Další články
Podnikání

Ropný šejk Mansour: „Ambice Manchesteru City jsou obrovské a neomezené.“

Článek
Podnikání

Orco snižuje základní jmění

Článek
Lifestyle

Nejznámější dědicové miliardových jmění, kteří se sami dokázali prosadit

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.