Sekce: Podnikání

Svět SUV aneb Frajeři do terénu

Datum: 24. 10. 2016 11.45 / Autor: Roman Peterka
Zimní měsíce si na silnici žádají trochu jiný přístup, proto jsem pro nadcházející sychravé dny vybral to nejzajímavější v kategorii SUV. Z nedávného pařížského autosalonu jsem také přivezl žhavou novinku v podobě páté generace modelu Discovery od tradičního britského výrobce off-roadů.

Neohrožené Volvo V90 Cross Country

Železo se má kout, dokud je žhavé. A přesně tím se řídí u Volva, když přidali další variantu modelu „devadesátkové“ řady. SUV XC90, sedan S90 a kombi V90 aktuálně doplnil outdoorový kombík V90 Cross Country.

Recept na přerod klasického kombi V90 je vcelku jednoduchý a léty prověřený. Zvednete podvozek, v tomto konkrétním případě o 65 mm na výsledných 218 mm, nastavíte ho pro zdolávání nezpevněných cest, přidáte drsně vypadající černé oplastování lemů blatníků, bočních prahů a dolních částí nárazníků, naznačíte ochranné plechy podvozku a máte prakticky hotovo. Abych ovšem V90 Cross Country nekřivdil, pokud byste se podívali pod auto, našli byste tam i opravdu funkční ochranu jinak zranitelných podvozkových komponentů.

Aby Volvo u V90 Cross Country posílilo status neohroženého auta pro jakýkoli povrch, dalo mu standardně do vínku nejen pohon všech kol, ale z nabídky vypadl nejslabší zážehový a vznětový motor. K dispozici jsou tak přeplňované zážehové čtyřválce Drive-E o objemu 2,0 litru označované T5 a T6, což znamená parametry 254 koní a 350 Nm, respektive 320 koní a 400 Nm. Pro ty, co raději tankují naftu, jsou k dispozici dvoulitrové čtyřválce s označením D4 (190 koní a 400 Nm) a D5 (235 koní a 480 Nm).

Interiér zůstal prakticky beze změn, což znamená velkou dávku typického severského stylu a luxusu s důrazem na detail. Grafika centrálního dotykového displeje je vynikající, stejně tak u displeje, který nahrazuje klasické analogové přístroje. Nechybí široké možnosti konektivity a ty, co rádi kvalitní audio, potěší high-end audio systém Bowes & Wilkins.

Jaké další modely stojí podle Petra za pozornost? Proč byste si měli pořídit Land Rover Discovery? Názory a postřehy předního českého automobilového novináře čtěte v listopadovém vydání magazínu MontyRich. OBJEDNÁVEJTE NYNÍ!

Další články
Rozhovory

Svět vizionáře Václava Pavlečky aneb rozhovor, který nikde jinde nenajdete

Článek
Podnikání

Faraday Future chce změnit svět vozů stejně jako změnil Apple svět telefonů

Po 18 měsících na trhu nepřestává udivovat automobilový průmysl
Článek
Lifestyle

Audi RS6: znovu Gallardo v kombíku ?

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.