Sekce: Podnikání

Tyto čtyři hloupé chyby vás mohou dostat mimo hru na pracovním pohovoru

Datum: 04. 02. 2017 20.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Leckdo by se mohl domnívat, že v době sociálních sítí jako Facebook nebo LinkedIn se na živé vystupování nebere přílišný zřetel. Opak je však pravdou a je dobré mít na paměti, že jste mimo jiné stále posuzováni dle toho, jak se na pohovoru prezentujete. Jakému chování se vyvarovat?

1) Zvuk (nejen) telefonu

Za žádných okolností nezapomeňte uvést svá elektronická zařízení do tichého režimu. Není nic horšího, než když vám uprostřed pohovoru přijde zpráva do messengeru nebo vám kamarád důmyslně zavolá. Trapné omluvy již situaci nespraví a bude na vás nahlíženo jako na někoho, kdo si nebyl ani schopný na půl hodiny vypnout telefon.

2) Jakoby, vlastně a prostě

Pokud se zrovna nehlásíte na pozici učitele češtiny nebo copywritera, nikdo od vás ohromující slovní zásobu zřejmě nečeká. Měli byste se však dokázat oprostit od zbytečných a opakujících se slov. “Jakoby si myslím, že vlastně tu práci můžu dělat dobře… prostě chápete.” Ne, tomuto jazyku HR manažeři nerozumí.

3) Plážový styl

Nenechte se zmást kulturou startupů. Do většiny firem je stále na místě přijít adekvátně oblečen. Žabky a tričko s logem týmu NHL proto nechte doma. Nemusíte mít vyloženě sako a kravatu, ale košile zastrčená ve společenských kalhotách by měl být základem.

4) Neznalost firmy

Jakmile se někde ucházíte o místo, na opačné straně již považují za automatické, že jejich společnost znáte. Asi každý dokáže používat Google search a najít si před pohovorem dostatečné informace o tom, čím vším se daná firma zabývá. Zjistěte také, kde má konkurenci a zda plánuje expanzi nebo rozšíření činností. Nahlédnout do finančních výkazů též nebude na škodu. Berte to tak, že za vámi čeká dalších X lidí. Ukažte, že víte více než ostatní.

Další články
Podnikání

5 skvělých otázek, kterými si během přijímacího pohovoru řeknete o práci

Článek
Podnikání

Jste ve stresu z chaosu na pracovním stole? Držte se těchto 5 zásad

Pořádek ve věcech napomáhá soustředění
Článek
Podnikání

Areva prozatím stále mimo hru

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.