Sekce: Podnikání

Recenze: Bla bla bla

Pomůže Dan Roam a jeho pronikavé myšlení i vám vyřešit komplexní problémy s komunikací?
Datum: 30. 09. 2016 12.01 / Autor: Edita Holoubková
Svou druhou knihou autor volně navazuje na svůj bestseller "Nápady na ubrousku". Na 358 stranách chce naučit čtenáře, jak s využitím verbální a obrazové komunikace efektivně dosáhnout, aby posluchači prezentovaným myšlenkám porozuměli a uměli je sami realizovat.

Roam ve své knize vychází z jediné klíčové myšlenky: naše problémy v komunikaci začínají přemírou informací, pokračují jejich nedostatkem a končí okamžikem, kdy zjistíme, že nevíme nic.

V úvodu nás autor seznamuje se třemi „bla“ a tím, jak jsme se v říši blablabla ocitli. Přichází s nástrojem tzv. blablametru, který má posloužit k odhalení pravděpodobného záměru mluvčího. Následně přibližuje principy pronikavého myšlení prostřednictvím verbální a vizuální gramatiky a poté nás přivádí do příjemnějšího místa, tzv. pronikavého lesa. Závěr knihy je věnován shrnutí všech nástrojů a obsahuje také tipy pro užití v běžném životě.

Jedná se o čtivou publikaci – učebnici, při jejíž četbě se rozhodně nudit nebudete. Autor po celou dobu vychází z vlastních zkušeností, uvádí jednoduché příklady, které jsou doplněné o jednoduché obrázky – díky nim se Vám jeho „výklad“ snadno vryje do paměti. Pokud chcete zaujmout a předat svým posluchačům rychle a efektivně své pronikavé myšlenky, pak je tato kniha určená přímo pro vás!

Hodnocení: 7/10

Kniha: Bla bla bla
Autor: Dan Roam
Vydává: Bizbooks

Další články
Podnikání

Recenze: Lean Startup

Kniha Erica Riese si od svého vydání vybudovala solidní renomé. Je to zasloužené?
Článek
Podnikání

Recenze: Jak myslí Steve Jobs

Knih o zakladateli Applu bylo zejména po jeho smrti napsáno mnoho. Jaká je ta od Leandera Kahneyho?
Článek
Podnikání

Recenze: Jak z dobré firmy udělat skvělou

Nabízí Jim Collins a jeho výzkumný tým revoluční odpověď na to, jak vytvořit opravdu skvělou firmu?
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.