Sekce: Podnikání

Chcete koupit firmu? Poradíme, jak na to

Recept na akvizice
Datum: 27. 09. 2016 18.00 / Autor: Roman Peterka
Chtěli byste naskočit do podnikání, nedostatek volných peněz do začátku není tím hlavním problémem, ale nechcete začínat úplně z nuly? Nebo máte dobře našláplý byznys a chcete ho rozšířit? Zkuste přikoupit fungující firmu. Kupujete si s ní i její know-how a kus trhu.
Na druhé straně prodat slušně fungující firmu (nebo její část) může být pro jejího majitele také životní „terno“ – nebo aspoň způsob, jak si uvolnit ruce a místo starostí o další rozvíjení svého byznysu či jeho udržení v chodu si vybrat zaslouženou „dividendu“. Najít kupce pro svou firmu by v dnešní době neměl být problém – na trhu fúzí a akvizic je nebývale živo.
 
Investiční apetit je velký, což hraje do ruky těm, kdo chtějí prodávat. Víc než těm, kdo chtějí nakupovat. Poptávka na „trhu firem“ momentálně převažuje. Převisu nabídky nad poptávkou nahrává i to, že po období recese se naopak v řadě oborů začalo výrazně blýskat na lepší časy. A tak i mnozí z těch, kteří se začali dostávat do potíží a uvažovali, zda by nebylo lepší firmu zkusit prodat a předejít tak situaci, kdy bude nutné „zavřít krám“, to chtějí ještě nějakou dobu zkusit ve vlastní režii.
 
Ať…
Další články
Podnikání

Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (1. díl)

Článek
Podnikání

Kompletní návod, jak výhodně prodat svou firmu (2.)

Tajemství správné ceny
Článek
Podnikání

Vlastní firmu založit nebo koupit? Dilema začínajícího podnikatele

Výhody i nevýhody zakládání a kupování firem
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.