Sekce: Podnikání

Proč nám budou radit lampy aneb co přinese život v chytrých městech

Urbanizace spoléhá na data
Datum: 26.09.2016 16:30 / Autor: Zdravko Krstanov
Chytré telefony, chytré hodinky, chytré automobily, chytré domácnosti. To vše a mnohem více se skloubí dohromady v chytrá pulsující města, která budou symbolem prosperity, příležitostí a udržitelného rozvoje. Jak budou vypadat a jak se nám v nich bude žít?

Chytré město potřebuje rekvalifikované lidi

V ekonomice 21. století bude automatizované vše, co automatizované být může. Výhody jsou totiž nesporné – nižší náklady, nepřetržitý provoz a žádná rizika lidského selhání. Toto se netýká pouze úkonů, jakým je například monotónní administrace, nebo již dávno probíhajících robotických procesů v továrnách. S technologickým pokrokem se míra automatizace bude zvyšovat. V praxi to znamená, že mnoho pracovních pozic zcela vymizí. Lidé, kteří v tomto důsledku o práci přijdou, budou muset být co nejrychleji rekvalifikováni, aby nalezli uplatnění. V tomto ohledu je právě jednou z největších výzev chytrého města se o rekvalifikaci postarat tak, aby nikdo nestrádal. 

Vybrané prvky chytrých měst

Pouličním osvětlením se má na mysli síť strategicky rozmístěných svítidel. Když se kohokoli zeptáte, k čemu tato svítidla slouží, překvapivou odpověď nedostan…

Další články

Život pod vodou? Shimizu plánuje podmořské město pro 5000 lidí

Článek

Kde jsou moje miliardy aneb proč bohatí již nebohatnou

Odpověď hledejme v komoditách
Článek

Modrého anděla si zavoláte z chytrých hodinek

Článek

Chcete každé ráno pořádnou dávku inspirace?

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se již k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.