Sekce: Podnikání

Proč nám budou radit lampy aneb co přinese život v chytrých městech

Urbanizace spoléhá na data
Datum: 26. 09. 2016 16.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Chytré telefony, chytré hodinky, chytré automobily, chytré domácnosti. To vše a mnohem více se skloubí dohromady v chytrá pulsující města, která budou symbolem prosperity, příležitostí a udržitelného rozvoje. Jak budou vypadat a jak se nám v nich bude žít?

Chytré město potřebuje rekvalifikované lidi

V ekonomice 21. století bude automatizované vše, co automatizované být může. Výhody jsou totiž nesporné – nižší náklady, nepřetržitý provoz a žádná rizika lidského selhání. Toto se netýká pouze úkonů, jakým je například monotónní administrace, nebo již dávno probíhajících robotických procesů v továrnách. S technologickým pokrokem se míra automatizace bude zvyšovat. V praxi to znamená, že mnoho pracovních pozic zcela vymizí. Lidé, kteří v tomto důsledku o práci přijdou, budou muset být co nejrychleji rekvalifikováni, aby nalezli uplatnění. V tomto ohledu je právě jednou z největších výzev chytrého města se o rekvalifikaci postarat tak, aby nikdo nestrádal. 

Vybrané prvky chytrých měst

Pouličním osvětlením se má na mysli síť strategicky rozmístěných svítidel. Když se kohokoli zeptáte, k čemu tato svítidla slouží, překvapivou odpověď nedostan…

Další články
Lifestyle

Život pod vodou? Shimizu plánuje podmořské město pro 5000 lidí

Článek
Lifestyle

Modrého anděla si zavoláte z chytrých hodinek

Článek
Podnikání

Kde jsou moje miliardy aneb proč bohatí již nebohatnou

Odpověď hledejme v komoditách
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.