Sekce: Podnikání

České firmy (nejen) na Facebooku

Datum: 01. 07. 2014 12.49 / Autor: Karin Szczyrbová
Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Google+ a spousta dalších. Sociální sítě už nejsou jen místem, kde se setkávají přátelé, ale také prostorem, který mohou využít a ve kterém se mohou různými způsoby uplatnit i firmy a podnikatelé.

 


Sociální sítě jsou komunikačním kanálem, který v současnosti již neslouží pouze soukromým osobám k hledání svých známých a přátel. Využívat ho mohou i firmy, a to nejenom pro svou prezentaci a reklamu, ale také jako prodejní kanál či prostředek získání zpětné vazby od svých zákazníků, na jejímž základě se mohou snažit zvýšit kvalitu svých produktů a služeb. Prostřednictvím sítí mohou podniky snáze najít své budoucí zaměstnance nebo navázat obchodní kontakty s dalšími firmami, a to dokonce i v zahraničí. V neposlední řadě mohou sociální sítě zlepšit i vnitrofiremní komunikaci a vedení podniků tak může rychleji a efektivněji předávat svým zaměstnancům aktuální informace.

 

 

Zájem o sociální sítě roste
 

Podle dostupných výzkumů si však mnoho českých firem zatím cestu k tomuto způsobu komunikace a prezentace nenašlo. Na podzim loňského roku přiznalo například v průzkumu PR agentury Best Communications více než 77 % dotázaných firem, že nemá zřízenu profesní stránku Facebook Business Page.

Facebook však není zdaleka jedinou sociální sítí. Celé prostředí sociálních sítí se také velmi rychle mění - a proto například aktuální výzkum společnosti Microsoft poukázal na rostoucí zájem firem o sociální sítě. Podle tohoto průzkumu má již z dotazovaných 207 firem 44 % účet na sociálních sítích s tím, že zhruba třetina z nich se domnívá, že právě sociální sítě pomáhají zvyšovat zisk.

Jak to vidí profesionálové a kolik mají firmy fanoušků? Pokračování článku ZDE na Podnikovém Zpravodaji.

Další články
Podnikání

České firmy (nejen) na Facebooku

Článek
Podnikání

České koloběžky nejen v Austrálii

Článek
Podnikání

Kdo ovládá české firmy?

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.