Sekce: Podnikání

Tomáš Satoranský: NBA je splněný sen a hlavně výzva

Příběh cesty do nejlepší ligy světa
Datum: 22. 09. 2016 08.00 / Autor: Pavel Hejkrlík
​Nejlepší profisoutěž světa NBA odstartuje 25. října letošního roku dalším ročníkem. Letos po krátké odmlce opět i s českou účastí, za Washington Wizards bude hrát teprve čtvrtý Čech v historii této nejprestižnější soutěže světa – Tomáš Satoranský. Jaká byla jeho cesta až do NBA? Jakých vlastností je třeba, aby se člověk dostal mezi absolutní špičku? V exkluzivním rozhovoru pro MontyRich nastiňuje největší český talent svůj recept na úspěch.
Tomáš Satoranský míří do nejlepší ligy světa.

Je jedním z největších sportovních talentů, jaké kdy tato republika měla. Již v patnácti letech se stal nejmladším hráčem, který kdy nakoukl do nejvyšší české soutěže, v sedmnácti se stal nejmladším reprezentantem v historii ČR. Jelikož mu už tehdy byla Česká republika malá, zamířil na zkušenou do Španělska, kde se dokázal prosadit jak v týmu Sevilly, tak i v barvách legendární Barcelony. I přes nabitý program nikdy nevynechá reprezentaci, která i díky němu bude hrát již na třetím mistrovství Evropy v řadě. Svými výkony zaujal natolik, že se jej Washington (který jej jako 32. v pořadí draftoval ve druhém kole draftu 2012) rozhodl vyplatit ze smlouvy v Barceloně a přivést letos na podzim do nejlepší ligy světa. Smlouva zní na tři roky a devět milionů dolarů (216 milionů korun).

“Když jsme Tomáše draftovali, tak jsme cítili, že bude báječným hráčem NBA. Je jedinečný, velice atletický a velmi unive…

  • basketbal
  • NBA
  • Tomáš Satoranský
  • úspěch
  • sport
  • investice
Další články
Podnikání

LeBron James už basketbalem vydělal přes 500 milionů dolarů, kromě sportu mu totiž náramně jde i byznys

Článek
Lifestyle

Relaxace je polovinou úspěchu

Udělejte si čas sami na sebe
Článek
Lifestyle

BMW M4 Coupé: Pravá řidičská výzva

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.