Sekce: Podnikání

Divoká jízda Nintenda na hřbetu Pokémonů

Co dalšího čeká herní průmysl v letošním roce?
Datum: 06. 09. 2016 16.00 / Autor: Pavel Hejkrlík
Jak může jeden povedený produkt zatočit s akciemi firmy ukázalo celosvětové šílenství okolo hry Pokémon Go, díky čemuž vystřelily akcie herního kolosu Nindendo prudce vzhůru. Investoři poté procitli, ovšem tento případ ukázal, co vše může dokázat v herním byznysu jedna podobná trefa. Co dalšího čeká herní byznys v letošním roce?

Dospělí lidé shrbení nad displeji telefonů, ječící puberťačky, stamiliony celosvětově proflákaných hodin. To vše dokázala způsobit mánie okolo hry Pokémon Go, kterou letos představila společnost Nintendo. Téměř okamžitě se stala nejstahovanější aplikací portálu iTunes a pouhé dva dny od uvedení hry na trh, tedy 8. června, ji mělo podle odhadů nainstalováno 5,2 procenta všech zařízení se systémem Android na území Spojených států.

Díky tomuto šílenství pak zažily velkou jízdu i akcie společnosti – v prvních dvou dnech poskočily o nevídaných 36 procent a tržní hodnota firmy dosáhla 7,5 miliardy dolarů a dokonce o pár dní později překonala výrobce elektroniky Sony. V době svého vrcholu po uvedení hry vzrostly akcie Nintenda na více než dvojnásobek. Poté však přišla očekávaná korekce ceny akcií a nyní jsou oproti situaci před vydáním Pokémon Go asi o polovinu nižší.

Hru vyvinula společnost Nian…

Další články
Podnikání

Ropné velmoci: Kolik peněz se nachází v černém zlatě?

Současný i budoucí pohled na ropné magnáty
Článek
Podnikání

Bakalův Warhorse získal již 2 miliony dolarů a spouští alfa verzi své nové hry

Článek
Podnikání

Aplikace Letgo, jež dostala injekci 2,5 miliardy, nevydělává ani halíř

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.