Sekce: Podnikání

Tři důvody, proč je cestování základem úspěšného podnikání

Datum: 26. 12. 2016 18.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Biografie úspěšných byznysmenů, stejně jako přednášky nebo školní lekce nejsou nikdy na škodu. Co vás však může inspirovat a připravit na podnikání zdaleka nejvíce, je cestování. Než se zeptáte proč, věnujte pozornost následujícím řádkům.

1. Zvyknete si riskovat

Zpožděná letadla, nečekané noclehy nebo změny plánované trasy. To je pouze malý výčet toho, co vás na cestách může potkat. Všechny tyto kompromisy a spontánní rozhodnutí v sobě nesou jistou dávku riskování. Riskování, které je právě ve světě podnikání natolik důležité. Díky cestování si uvědomíte, že žádné jistoty zkrátka nemáte

2. Poznáte lidi, kteří nejsou jako vy

A míra jejich odlišnosti bude stoupat s tím, jak daleko od domova budete. Cestování k našim sousedům vám v tomto ohledu tedy mnohé nepřinese. Vyberte si zemi, ve které lidé mají odlišné hodnoty. Zkuste se do místních vžít a pochopit je. Takové cestování vám poté opravdu rozšíří obzory. 

3. Zvýšíte své povědomí o potřebách ostatních

Mnohdy vás cestování může inspirovat k nalezení a následnému vytvoření správného (zákazníky žádaného) produktu. Buď objevíte v hostitelské zemi něco, co schází u nás, anebo naopak. A kdybyste nic konkrétního nenašli, stále pro vás zůstane pobyt v cizí zemi nekonečným zdrojem inspirace.

Jak již bylo zmíněno – v ideálním případě se vydejte do zcela odlišné země. Mnoho úspěšných podnikatelů a startupistů volí tuto cestu. Dvouměsíční cesta na skůtru po Vietnamu vám zaručeně přinese výše zmíněné body. Letět první třídou a na týden se zavřít v Intercontinentalu s bazénem je možná příjemné, ale v tomto smyslu neúčinné. 

 
Další články
Lifestyle

7 vychytávek, které vám ulehčí cestování

Článek
Podnikání

Bill McDermott CEO SAPu prozrazuje tajemství úspěšného podnikání

I neuvěřitelně lidský přístup může vést k prestižní pozici
Článek
Podnikání

Cestování ze 24. století za miliardy dolarů započne v roce 2016

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.