Sekce: Podnikání

Brexit investory vystrašil. Jak postupovat dál?

Lidé na trhu nyní hledají hlavně garantované investice
Datum: 24. 08. 2016 16.00 / Autor: Pavel Hejkrlík
Jaké další dopady bude mít rozhodnutí britských voličů, kteří v referendu rozhodli o vystoupení Velké Británie z Evropské unie? Jaký dopad to má na investice a burzy ve světě?

Výsledky hlasování o brexitu nebyly noční můrou jen pro firmy a politiky, ale také pro obchodníky s cennými papíry. Britové se vzepřeli predikcím uznávaných brokerů v České republice i ve světě a udělali z jejich analýz snůšku zbožných přání. I když se ukazuje, že důsledky hlasování o brexitu jsou prozatím spíše politické než ekonomické, důvěra investorů utrpěla.

Vzhledem k minimálním úrokovým sazbám u bankovních produktů však nelze mluvit o odlivu investorů z akciových trhů, jedná se spíše o změnu preferencí. Hlasování o brexitu žádné slibované výnosy nepřineslo, a i když se hodnota akcií již vrátila do normálu, nikde není psáno, že to příště nedopadne jinak. Investoři se proto v současnosti raději uchylují ke garantovaným investicím, které jim pomohou zabezpečit jejich prostředky proti dalším případným výkyvům.

Do popředí zájmu se dostávají produkty s vysokou mírou garance, vysoký výnos je „až“ na druhém místě. Tomuto trendu se přizpůsobili i čeští obchodníci s cennými papíry a upravili své produktové nabídky.

Garantované certifikáty jsou populární

Nejoblíbenějšími investičními nástroji dneška se staly garantované certifikáty. Brokeři samozřejmě přizpůsobili svou nabídku nejvyšší poptávce, ale nezapomněli ani na klienty, kteří stále hledají v první řadě atraktivní výnos.

Tím se řídil také obchodník s cennými papíry CYRRUS, který udělal radost oběma skupinám investorů. Do svého portfolia zařadil garantovaný investiční certifikát, který je unikátní tím, že umožňuje investorům získat výnos až 12 % za jeden rok při zajištění návratnosti minimálně 90 % vkladu. Při plném splacení certifikátu nemůže být ztráta vyšší než 10 %, zatímco výnos může dosáhnout až 12 %.

Vyhráli hlavně noví investoři

Zvýšená opatrnost investorů měla na aktuální nabídku některých brokerů zásadní vliv. Ta je momentálně mnohem přístupnější pro nové investory, kteří chtějí využít potenciál akciových trhů, ale nechtějí hned při první investici zbytečně riskovat. Mnout ruce si mohou také konzervativnější investoři, neboť si na trhu mohou vybrat velmi zajímavé garantované produkty, které byly dříve těžko k dostání.

Text vyšel ve spolupráci se společností Cyrrus.

Další články
Podnikání

BREXIT: Na co se připravit a kde hledat příležitosti

Co může nastat, až Velká Británie definitivně opustí Evropskou unii
Článek
Podnikání

Petr Krčil: Nízké sazby ženou lidi do investic do akcií

Jak na investice, prozradí další ročník České investiční konference
Článek
Podnikání

Daniel Gladiš: Akcie jsou nejlepší dlouhodobou investicí

Jak na akcie prozradí další ročník České investiční konference
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.