Sekce: Podnikání

Havel, Holásek: Na jaké novinky v právní oblasti si dát pozor?

Jaké změny letos čekají na majitele firem?
Datum: 18. 08. 2016 15.00 / Autor: Pavel Hejkrlík
V letošním roce se změnil například zákon o zadávaní veřejných zakázek, dále zákon o registru smluv nebo zákon o prokazování majetku. Jaké změny to přináší a na co by si měli dát podnikatelé a občané pozor vysvětluje exkluzivně čtenářům Montyrich právnická kancelář Havel, Holásek a Partners.

Zákon o zadávání veřejných zakázek

Dlouho očekávaný nový zákon byl dne 29. 4. 2016 zveřejněn ve Sbírce zákonů a s ohledem na šestiměsíční legisvakanční lhůtu nabude účinnosti dne 1. 10. 2016 (s výjimkou několika málo ustanovení, jejichž účinnost byla z praktických důvodů odložena). Účinnost nového zákona je stanovena až od října letošního roku z důvodu, aby zadavatelé i dodavatelé měli dostatek času na pečlivé seznámení se s novou právní úpravou. Zadávací řízení zahájená přede dnem nabytí účinnosti ZZVZ (tj. nejpozději dne 30. 9. 2016) však budou dokončena podle dosavadní právní úpravy, tedy podle zákona o veřejných zakázkách.

Změny u akciovek
Nový zákon přináší mnoho nových povinností a institutů. Pokud bychom měli zdůraznit některou z novinek důležitých pro dodavatele, pak musíme upozornit na změnu týkající se akciových společností. Jestliže se společnost coby dodavatel ú…

Další články
Podnikání

BREXIT: Na co se připravit a kde hledat příležitosti

Co může nastat, až Velká Británie definitivně opustí Evropskou unii
Článek
Podnikání

Jakub Maur: V našem oboru vidím stále velký potenciál

Článek
Podnikání

Jaroslav Havel : Jak jsme vybudovali lídra ve střední Evropě

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.