Sekce: Podnikání

Recenze: Mít vše hotovo

Abyste už nikdy nebyli ve stresu z nedokončené práce
Datum: 09. 08. 2016 15.00 / Autor: Milan Charvát
Žít a pracovat v dnešní době není nic jednoduchého. Ze všech stran se na nás valí čím dál víc informací a jen na nás je, abychom se s nimi poprali. Proč v tom tolik lidí selhává a je vůbec možné docílit i v dnešní době alespoň relativního duševního klidu?
GTD – tato zkratka se v posledních letech stala zejména ve Spojených státech velmi populární. V celém znění je to "Getting things done" a její autor David Allen je uznávaným guru v oblasti time managementu a řízení projektů.

Pokud si stejně jako já přečtete před touto knihou něco od Leo Babauta, přijde vám dílo Davida Allena poměrně rozsáhlé, celých 377 stran textu o řízení svých myšlenek, činů a projektů tak, abyste usínali s klidným svědomím. Dá se takové téma opravdu tak natáhnout?

Očividně ano, autor jde totiž opravdu do hloubky problematiky a neklouže jen tak po povrchu. Takže i taková záležitost jako sesbírání všech možných dokumentů a vlastních myšlenek a nápadů je zevrubně popsána na několika desítkách stran.

Kniha je logicky rozdělena do několika na sebe navazujících částí, kdy v těch prvních se pohybujete v rovině přípravy na akci a v dalších už provádíte samotnou činnost. Já jsem zatím knihu četl jen jako prvotní inspiraci, ale nejvíce si samozřejmě odnesete, když budete vše ihned přenášet do praxe. Každopádně autorových více než třicet let zkušeností s danou problematikou je v textu vidět více než dobře.

Hodnocení knihy bude dost subjektivní a každý ji může vnímat trochu jinak. Osobně bych nepotřeboval takovou hloubku, jelikož stejně tak jako ve svém pracovním prostředí, tak i v knize je pro mě důležitá jasná a jednoduchá struktura, která mě navede na tu správnou cestu. Některé části jsou navíc protahovány až bych řekl zbytečně, kdy po prvním odstavci víte, co se po vás chce, ale v trochu obměněném znění to čtete ještě na dalších dvou stránkách.

Každopádně jako inspiraci a čtení na dovolenou knihu jednoznačně doporučuji, abyste se hned po návratu mohli do práce pustit s čistou hlavou.

Hodnocení: 7/10
 
Další články
Podnikání

Recenze: Nikdy nejez sám

Bez networkingu je cesta na vrchol mnohem těžší
Článek
Podnikání

Recenze: Od nuly k jedničce

Úvahy o startupech aneb jak tvořit budoucnost
Článek
Podnikání

Recenze: Šíleně jednoduché

Další z mnoha knih o genialitě Steva Jobse. Co nabízí?
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.