Sekce: Podnikání

Miliardář James Koch: Chcete být úspěšní? Dělejte to, co milujete

Láska k práci je základem
Datum: 22. 11. 2016 12.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Patříte mezi lidi, kteří svou obživu nepostavili na svých vášních? Nezoufejte. Nikdy není pozdě změnit svůj život. Své o tom ví Jim Koch, který se vzdal práce v konzultační firmě, aby nastartoval staré rodinné podnikání s pivem. Přečtěte si několik tipů, jak jít v podobných šlépějích.

Přátelé a známí mu tvrdili, že to nedokáže. Přesto se Koch ve svých 35 letech rozhodl doslova vyhrabat více než stopadesát let starý recept a začal vařit pivo (s názvem Sam Adams) po svém. S prakticky nulovými zkušenostmi sebral značný kus koláče velkým pivovarům. Ty díky reklamě v televizi a rádiu ve Spojených státech ovládaly pivní trh po druhé světové válce. Koch je vyzval na souboj chutí, tradicí a láskou k řemeslu. Kopírovat jeho příběh a vidět na svém účtu více než miliardu dolarů je pochopitelně velmi složité. Většině lidí však bude ke štěstí stačit dojít na desetinu jeho cesty.

Najděte, co vás skutečně baví

Což nemusí být vždy tak jednoznačné. Je nutné se zaměřit na činnosti, které vás baví (a budou bavit) dlouhodobě. Mnoho lidí si možná užívá víkendové sekání trávy, jen těžko by se však chtěli taháním sekačky živit. Přesně touto optikou musíte o svých vášních uvažovat. Zamyslete se na něčím, co byste byli schopni vykonávat na denní bázi. A s úsměvem na tváři. Jim Koch si ve středních letech uvědomil, že chce zbytek svého života zasvětit pivu a udělal proto vše, co bylo v jeho silách. 

Nenechte se zlákat skeptickými hlasy

Pakliže budete kvůli svému snu nuceni opustit zaměstnání, najdou se kolegové, kteří vám to budou rozmlouvat. Částečně to může být proto, že se cítí stejně nespokojení a nešťastní jako vy. Závist zkrátka kvete i v kolegiálním prostředí. Naslouchejte proto v tomto takovým lidem, kteří se dokázali z krysího závodu vymanit. Nepochybně jich několik ve svém okolí máte. A pokud byste náhodou nikoho nenašli, na YouTube jsou tisíce rozhovorů s lidmi, jejichž slova pro vás mají cenu zlata. A kdybyste nechtěli ztratit mládí hledáním těchto zdrojů, MontyRich vám pravidelně nabízí to nejlepší ze světa úspěšných byznysmenů a lidí, kteří se svou prací baví.

Mějte absolutní přehled o prostředí, do kterého vstupujete

Je zcela zřejmé, že nestačí mít ono pověstné nadšení. Pro místo na trhu nebo získání vysněného zaměstnání je potřeba mnohem více. A to především znalostí. Chcete-li otevřít prvotřídní kavárnu, přečtení encyklopedie kávy je teprve prvním krůčkem. Následně bude třeba absolvovat kurz zaměřený na kávu, vydat se do destinací, kde se tento plod pěstuje v nejvyšší kvalitě, a tak dále. Nedělejte si proto iluze, že se váš sen uskuteční přes noc a snadno. Vždy za tím stojí více práce, než se zdá. Přesto by byl hřích strávit celý svůj život prací, kterou nesnášíte.

Další články
Podnikání

Chcete mít také tryskáč? 7 věcí, které milionáři dělají jinak

Důvody, proč někomu tvorba majetku nejde a jiný má úspěch
Článek
Podnikání

Chcete rychlý úspěch? Podnikejte jako rebelové

Tajemstvím úspěchu není znát pravidla, ale vědět, kdy je porušit.
Článek
Podnikání

10 úspěšných podnikatelů, kteří se naučili neztrácet čas oblékáním

Nejslavnější podnikatelé ukazují, jak neztrácet čas k podnikání
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.