Sekce: Podnikání

Podnikání: Sport králů

Datum: 01. 07. 2014 08.51 / Autor: Tomáš Bönisch
Cílem každého sportu je dosahovat nejlepších výsledků a nechávat konkurenci za svými zády. Stejné je to i u podnikání a pouze ti silní mohou sportovat vrcholově.

 


Označí-li se podnikání za sport, zcela jistě se najde mnoho kritiků, kteří řeknou, že nejde o žádný fyzický výkon. Opak je ovšem pravdou. Podnikání je královský sport, který je určen jen jedincům, kteří dokáží pravidelně zlepšovat své schopnosti, poměřovat sílu s konkurenty a nikdy se nevzdávat. Jaké jsou pilíře, o které se opírá úspěch? Desetiboj úspěchu vám již napoví:

 

 

Vytrvalost
 

Kdo v podnikání nezvládne běh na dlouhou trať, tak je jeho závod předem prohraný. Pokud požadujete rychlé výsledky a přepálíte start, brzy se unavíte a nezbude vám energie do cíle. Na výsledky je třeba čekat, myslete proto na strategii, která vás pomalu, ale jistě, vynese k cíli.

 

Síla
 

Právo silnějšího neplatí jen v přírodě, ale i v podnikání. Silnější však nemusíte být výší vašeho kapitálu, ale především vaším potenciálem. Dokonce i silnější konkurenty dokážete porazit a to právě využitím a správným rozložením sil, které ve vás dřímají. V čem spočívá síla vaší konkurence? Nikdy nesoupeřte se silnějšími, ale zabodujte na místě, kde jsou ostatní slabší.

 

Trénink
 

Pravidelný trénink nás udržuje v kondici a zlepšuje naše schopnosti. Tréninkem lze dosáhnout lepších výsledků, proto dbejte, aby vaše schopnosti stále odpovídaly požadavkům, které jsou na vás kladeny.

 

Týmová práce
 

Pokud podnikáte jako firma, tak nemůžete hledět jen na sebe, ale především na výkon celého týmu. Tým musí být sehraný, musí skvěle spolupracovat, musí mít jeden společný cíl a také hrát srdcem. Když pracuje celý tým jako jeden muž, tak ho jen tak někdo neporazí.

 

Odolnost
 

Psychická i fyzická odolnost je jedním ze základních kamenů úspěchu. Obě spolu velmi úzce souvisí a pokud budete dokonale odolní vůči stresu, tak máte napůl vyhráno. Jste podnikatelé, vrcholoví sportovci, kteří nejsou z cukru, proto vás nedokáže zastavit zastrašování soupeře, ani vydatný déšť cestou na obchodní schůzku.

 

Vlastní styl
 

Pokud chcete vše dělat stejným způsobem, jako to dělají ostatní, tak nemůžete očekávat, že byste byli lepší než ostatní. Dělejte věci tak, jak nejlépe umíte a zvolte si proto takový styl, který vyhovuje vám, nikoliv ostatním.

 

Odhodlání
 

Vy nepředpokládáte, že by vám mohl váš plán vyjít, vy to víte, a proto není překážek, které by vám mohly stát v cestě. Překonávejte je hravě a pokud o překážku zakopnete a skončíte na zemi, opět se zvedněte a ukažte, že dokážete do cíle zaběhnout první.

 

Risk
 

Pohodlný život je jen stereotypním čekáním na smrt. Podnikatelé žijí vzrušujícím životem, často se nebojí riskovat a dokonce i když jsou špatné karty v ruce, tak je možné vyhrát. Drobné riskování se nabízí každý den, výhry zaručí posun k síni vítězů, prohry zase přinesou nové zkušenosti.

 

Životospráva
 

Aby tělo dosáhlo optimálního výkonu, tak je potřeba se o něj starat, dodržovat správnou životosprávu. Dobře živené tělo se pomaleji unaví a dokáže svěže pracovat a také přemýšlet i po 12-ti hodinovém pracovním maratonu.

 

Regenerace
 

Pokud pracujete na plné oprátky, tak se zraníte a léčba může trvat dlouho. Dbejte na regeneraci a každý den si rozdělte tak, abyste trávili svůj čas i nepracovně. Čistá hlava je náhle prostornější a mohou v ní vznikat nové nápady, které vám dají sílu k vašemu dalšímu výkonu.

Další články
Podnikání

Jak je to s televizními právy na sport (nejen) v Česku

Článek
Lifestyle

Český národní sport vás může zabít!

Neustálé naříkání je extrémně nebezpečné, varují odborníci
Článek
Podnikání

Ročně šest miliard pro sport? Možná od roku 2016

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.