Podnikání: Sport králů

Sekce: Podnikání Datum: 01.07.2014 Autor: Petr Pokorný
Cílem každého sportu je dosahovat nejlepších výsledků a nechávat konkurenci za svými zády. Stejné je to i u podnikání a pouze ti silní mohou sportovat vrcholově.

 


Označí-li se podnikání za sport, zcela jistě se najde mnoho kritiků, kteří řeknou, že nejde o žádný fyzický výkon. Opak je ovšem pravdou. Podnikání je královský sport, který je určen jen jedincům, kteří dokáží pravidelně zlepšovat své schopnosti, poměřovat sílu s konkurenty a nikdy se nevzdávat. Jaké jsou pilíře, o které se opírá úspěch? Desetiboj úspěchu vám již napoví:

 

 

Vytrvalost
 

Kdo v podnikání nezvládne běh na dlouhou trať, tak je jeho závod předem prohraný. Pokud požadujete rychlé výsledky a přepálíte start, brzy se unavíte a nezbude vám energie do cíle. Na výsledky je třeba čekat, myslete proto na strategii, která vás pomalu, ale jistě, vynese k cíli.

 

Síla
 

Právo silnějšího neplatí jen v přírodě, ale i v podnikání. Silnější však nemusíte být výší vašeho kapitálu, ale především vaším potenciálem. Dokonce i silnější konkurenty dokážete porazit a to právě využitím a správným rozložením sil, které ve vás dřímají. V čem spočívá síla vaší konkurence? Nikdy nesoupeřte se silnějšími, ale zabodujte na místě, kde jsou ostatní slabší.

 

Trénink
 

Pravidelný trénink nás udržuje v kondici a zlepšuje naše schopnosti. Tréninkem lze dosáhnout lepších výsledků, proto dbejte, aby vaše schopnosti stále odpovídaly požadavkům, které jsou na vás kladeny.

 

Týmová práce
 

Pokud podnikáte jako firma, tak nemůžete hledět jen na sebe, ale především na výkon celého týmu. Tým musí být sehraný, musí skvěle spolupracovat, musí mít jeden společný cíl a také hrát srdcem. Když pracuje celý tým jako jeden muž, tak ho jen tak někdo neporazí.

 

Odolnost
 

Psychická i fyzická odolnost je jedním ze základních kamenů úspěchu. Obě spolu velmi úzce souvisí a pokud budete dokonale odolní vůči stresu, tak máte napůl vyhráno. Jste podnikatelé, vrcholoví sportovci, kteří nejsou z cukru, proto vás nedokáže zastavit zastrašování soupeře, ani vydatný déšť cestou na obchodní schůzku.

 

Vlastní styl
 

Pokud chcete vše dělat stejným způsobem, jako to dělají ostatní, tak nemůžete očekávat, že byste byli lepší než ostatní. Dělejte věci tak, jak nejlépe umíte a zvolte si proto takový styl, který vyhovuje vám, nikoliv ostatním.

 

Odhodlání
 

Vy nepředpokládáte, že by vám mohl váš plán vyjít, vy to víte, a proto není překážek, které by vám mohly stát v cestě. Překonávejte je hravě a pokud o překážku zakopnete a skončíte na zemi, opět se zvedněte a ukažte, že dokážete do cíle zaběhnout první.

 

Risk
 

Pohodlný život je jen stereotypním čekáním na smrt. Podnikatelé žijí vzrušujícím životem, často se nebojí riskovat a dokonce i když jsou špatné karty v ruce, tak je možné vyhrát. Drobné riskování se nabízí každý den, výhry zaručí posun k síni vítězů, prohry zase přinesou nové zkušenosti.

 

Životospráva
 

Aby tělo dosáhlo optimálního výkonu, tak je potřeba se o něj starat, dodržovat správnou životosprávu. Dobře živené tělo se pomaleji unaví a dokáže svěže pracovat a také přemýšlet i po 12-ti hodinovém pracovním maratonu.

 

Regenerace
 

Pokud pracujete na plné oprátky, tak se zraníte a léčba může trvat dlouho. Dbejte na regeneraci a každý den si rozdělte tak, abyste trávili svůj čas i nepracovně. Čistá hlava je náhle prostornější a mohou v ní vznikat nové nápady, které vám dají sílu k vašemu dalšímu výkonu.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Jak je to s televizními právy na sport (nejen) v Česku

Sekce: Byznys Datum: 25.02.2014 14:03
Z obchodu s vysílacími právy nejen na ty největší sportovní události se stal v poslední době velmi výnosný byznys. V tomto článku se dočtete, kdo vlastní vysílací práva na významné sportovní akce…

Český národní sport vás může zabít!

Sekce: Lifestyle Datum: 08.04.2016 07:00
Lidé si stěžování většinou odůvodňují tím, že musí dát průchod emocím – ventilovat. Český národ ventiluje natolik poctivě, až se z toho stal národní sport. Nejenže je již trochu ohraný, ale vědecké…

Ročně šest miliard pro sport? Možná od roku 2016

Sekce: Byznys Datum: 16.12.2014 17:31
Ministr financí Andrej Babiš dnes na Žofínském fóru řekl, že český sport by díky novému způsobu zdanění hazardu mohlo od roku 2016 ročně dostávat kolem šesti miliard korun ročně. To by byl…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…