Sekce: Podnikání

Vyspěte se doslova královsky

Úspěšní lidé spí v průměru 6 hodin denně. Co jim pomáhá ke kvalitnímu spánku?
Datum: 01. 08. 2016 18.00 / Autor: Zuzana Černá
Americký prezident Barack Obama spí šest hodin denně, jeho možný nástupce a obchodní magnát Donald Trump dokonce jenom tři. Ať už jste ale ranní ptáče, nebo se rádi prospíte až do oběda, efektivitu vašeho spánku může zvýšit správný výběr matrace a kvalitní postel. Řešení nabízí firma Royal Comfort.

Příběh firmy Royal Comfort se začal psát v roce 2001, kdy se jednatel firmy Luboš Šnejdar vrátil společně se svojí ženou po několikaletém pobytu ze Spojených států zpátky do České republiky. Při zařizování nového bytu však narazili na jedno nepříjemné překvapení. V celé České republice nebylo možné sehnat opravdu kvalitní, vysokou matraci a pohodlnou postel, která by zároveň odpovídala jejich designovým představám. A několik málo firem, které v Čechách postele podle jejich představ nabízely, prodávaly dvoulůžka za ceny okolo půl milionu korun. To bylo pro Šnejdarovy –  především po zkušenostech s nejlepšími postelemi v USA – nepochopitelné. 

Rozhodujícím momentem v historii Royal Comfort pak byla cesta manželů Šnejdarových do Dubaje. Během svého pobytu zde vyzkoušeli pět hotelů nejvyšší třídy a úroveň spánku byla přesně taková, po jaké se jim stýskalo. Detailně tedy prozkoumali všechny postele a matrace a zjistili, že 4 z 5 hotelů, ve kterých spali, byly vybaveny matracemi americké značky King Koil

Začali se tedy o produkty King Koil intenzivně zajímat, a čím více zjišťovali, tím více byli z jejich nabídky nadšení. Kromě luxusních a pohodlných matrací je zaujala nekonečná variabilita ve výběru jednotlivých částí postele. King Koil jako jediný nabízel výběr z různých typů postelových čel, boxspringů a v neposlední řadě z rozsáhlé kolekce několika set potahových materiálů včetně přírodní kůže. Možnost sestavit si postel přesně podle vlastních představ se zdála být po letech hledání jako sen.

Netrvalo tedy dlouho a začali hledat nejbližší showroom, kde by daly postele King Koil zakoupit. Nejbližší zastoupení značky našli Šnejdarovi na jihu Německa, kam se ihned vydali. Showroom i nabízené modely postelí a matrací byly přesně to, co hledali, a proto se okamžitě rozhodli pro koupi dvou postelí. Celou cestu zpět poté řešili, jek je možné, že postele, které se v Německu prodávají za cenu okolo 4000 eur, není možné v České republice nikde koupit. Už po cestě domů z Německa se tedy rozhodli, že udělají vše, aby mohli postele King Koil poskytovat za dostupnou cenu také v Čechách – se stoprocentním servisem od objednání až po dodání.

Po tomto rozhodnutí nastala dlouhá vyjednávání s mateřskou firmou King Koil v USA. Získat výhradní zastoupení pro prodej postelí a matrací King Koil nebylo úplně jednoduché a v jednu chvíli se to dokonce zdálo téměř nemožné. Od návštěvy německého showroomu King Koil po otevření prvního Showroomu Royal Comfort v Karlových Varech uběhly téměř tři roky. Nakonec se však podařilo koupit licenci nejen pro Českou republiku, ale i pro Slovensko. 

Během uplynulých čtyř let pak otevřeli další pobočky v Praze, Brně a Bratislavě. A i po několika letech od vybudování úspěšného podniku jim rozhodně nechybí motivace a elán posouvat svou vysněnou firmu dál. Neustále tak přicházejí s nápady, jak vylepšovat své služby a naplnit tak požadavky i toho nejnáročnějšího klienta.

Ve spolupráci s úzkým týmem, který se jim podařilo vytvořit, se majitelé firmy dodnes osobně věnují každému klientovi individuálně a pečlivě dohlíží na to, aby byl každý z nich se svou novou postelí i servisem nadmíru spokojený. Aby skutečně dostáli názvu své firmy, doplnili sortiment o nejlepší doplňky ve svém oboru – péřové polštáře a přikrývky německé značky Mühldorfer® a dokonalé designové ložní prádlo ze švýcarské manufaktury Christian Fischbacher®. V postelích Royal Comfort se tak můžete vyspat doslova královsky.

Další články
Podnikání

Steven Spielberg prodal svůj dům v Malibu a královsky si přitom vydělal

Není nad to koupit dům v Malibu, užívat si v něm a pak jej prodat za čtyřnásobek
Článek
Podnikání

Jak vytvořit miliardový startup? Odhalte švédský recept na úspěch

Miliardové projekty s globálním dosahem mohou vzniknout i v "menší" evropské zemi
Článek
Podnikání

V USA jde na trh jedna z nejdražších nemovitostí - pohádkový dům za 139 milionů dolarů

Jak vypadá podle mnohých makléřů nejdražší nemovitost současnosti na prodej ve Spojených státech?
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.