Sekce: Podnikání

Cristiano Ronaldo: „V mé mysli jsem nejlepším fotbalistou na světě"

Datum: 04. 07. 2016 20.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Věčné fotbalové dilema naší doby. Je lepší Messi nebo Ronaldo? Co fotbalový fanoušek, to názor. Nezaobírejme se proto komparacemi a spíše se podívejme na to, jakým způsobem si po vzoru Ronalda vybudovat sebevědomí, které je ve světe byznysu tak důležité.

Měli jste při svých studíích problém vystoupit před plnou třídou či aulou? Jakmile začnete podnikat, bude nuceni ze své komfortní zóny vystoupit ještě více. Pakliže se v tomto směru necítíte natolik jistí, přečtete si následující tipy, díky kterým se pro vás nervozita stane minulostí. 

Neustále se učte

Znáte ten nepříjemný pocit, kdy se bavíte s někým důležitým a rádi byste se zapojili do konverzace, ale nemáte dostatečné znalosti o tématu? Této nepříjemnosti lze poměrně snadno předejít. Jak? Nepřestávejte se vzdělávat. Pokud například chcete alespoň trochu držet trend s technologickými startupy (nebo máte přímo v plánu nějaký založit), čtěte weby jako The Verge, Wired a TechCrunch. Sledujte také, jaké projekty přílákaly pozornost lidí na světových crowdfungových platformách. Těmito drobnými krůčky půjdete vstříc tomu, abyste byli schopni chápat svět kolem sebe a jako bonus se na příští networkingové akci nebudete cítit trapně.

Mějte jasnou vizi

Proč se Ronaldo cítí na hřišti natolik komfortně? Jak již nadpis napovídá - protože zkrátka věří, že je nejlepší. Zda mluví celková čísla pro něj nebo pro Messiho, je ve výsledku jedno. Mindset má nastavený správně. Jakmile začínáte podnikat, neuvažujte o sobě jako o prosťáčkovi, který se vydal zkusit štěstí a třeba vydělá nějaké peníze. Myslete ve velkém! Otevíráte pekárnu? Tak ať na dveřích visí “Nejlepší pekárna v Praze”. Pro tento slogan následně udělejte vše, co je ve vašich silách. I za cenu toho, že byste se museli na poctivou výrobu croissantů ve Francii, vyrazit podívat stopem.

Vždy zůstaňte optimističtí

Negativní nálada má obrovský potenciál srazit vaši motivaci a výsledky k zemi. Pakliže by vás někdo zkoušel obelhat bludy a produktivní síle negativního myšlení, odkažte jej na životopis Jobse, Bezose nebo Muska. Berte si příklad z lidí, kteří dobyli svět a nikoli od těch, kteří vám s pivem v ruce budou vysvětlovat, že něco nejde.

 
Další články
Lifestyle

Cristiano Ronaldo: Tajemství zdatného sportovce

Článek
Podnikání

Koruna pro krále Facebooku před pár dny měnila majitele. Hlavní aktéři - Ronaldo a Shakira

Článek
Podnikání

Odmítl Marka Zuckerberga. Jak myslí nejmladší self-made miliardář na světě Evan Spiegel?

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.