Sekce: Podnikání

Dan Bilzerian: „Peníze jsou vstupenkou do svobodného života”

Co se skrývá za životním stylem milionového playboye?
Datum: 08. 10. 2016 09.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Co pro vás znamenají peníze? Pro “nejzajímavějšího muže Instagramu” svobodu. Modelky, drahé automobily, výlety do Las Vegas…pod tímto pozlátkem se však skrývá neoddiskutovatelná pravda - peníze vám skutečně mohou přinést svobodu. V jakých směrech? V těch, o kterých se říká, že si je za peníze nekoupíte.

Zdraví

Samozřejmě. V případě neléčitelné nemoci vám peníze trápení maximálně oddálí, nicméně v otázkách běžného zdravotnictví vám jejich dostatek může udělat život o dost příjemnější. Jednou možností je nemocniční klientelismus, který například velice dobře funguje v balkánských zemích, kde se úroveň péče odvíjí od výše darů. Druhou a rozumější alternativou je soukromé zdravotnictví. Privátní kliniky bývají na mnohem vyšší úrovni - ať už vybavením nebo faktem, že nikde nečekáte fronty a máte zajištěný individuální přístup.

Otázka zdraví nekončí pouze zdravotní péčí. Pakliže máte vyšší příjmy, můžete si dovolit kvalitnější potraviny a pečovat tak o stav svého těla konstantně.

Vzdělání

Otázka vzdělání je příliš komplexní na to, abychom mohli jednoznačně říci, zda si jej můžete koupit za peníze. Ve výsledku je totiž nutné mít určité inteligenční předpoklady a vůli. Co si však s penězi dovolit můžete, je tučné školné na kvalitních zahraničních školách, například britských nebo amerických. A pakliže například vaše dítě onen talent a zájem má, byla by škoda jej nevyužít. Čili ano - peníze mají značný potenciál pomoci vám získat kvalitní vzdělání.

A protože vzdělání nezískáte pouze ve školních lavicích, díky dostatku peněz máte také možnost procestovat různá místa světa, čímž váš rozhled získá širší rozměry.

Láska

Ve vztahu dvou lidí nejde o peníze! Nebo ano? Vezměte si modelovou situaci, kdy se mladíkovi líbí dívka. První, o čem bude mladík přemýšlet, je, kam ji pozve. Musí tedy mít alespoň nějaký příjem, příčemž čím více penězi disponuje, tím zajímavější místo pro schůzku může vybrat. Nehledě na to, že v určitém věku se ženy na muže dívají také jako na člověka, který je schopný se v budoucnu postarat o rodinu. 

Vše výše zmíněné je pochopitelně velmi individuální. Existují hloupí a nevzdělaní lidé, kteří přišli k velkým penězům, stejně jako existují chudí intelektuálové žijící šťastný rodinný život. Co jsme však chtěli říci, je, že peníze vás mohou udělat svobodnějšími ve smyslu usnadnění cesty k určité kvalitě života. Peníze samy o sobě by nikdy neměly být cílem, ale prostředkem. Okázalý život Dana Bilzeriana je pouze jedna strana mince. 

A jak si král Instagramu žije? Nahlédněte do fotografie níže!

Další články
Podnikání

Dan Bilzerian ví, jak si užít své peníze

Článek
Podnikání

Myšlenky na peníze - největší bída chudých

Článek
Lifestyle

Ohlídejte si své peníze i na cestách. Jaké jsou nejběžnější triky zlodějů?

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.