Sekce: Podnikání

Emoce (1.) – jak je sledovat, pochopit a ovládnout

Datum: 08. 04. 2015 19.00 / Autor: Tomáš Durčák
Mor, který již zahubil nespočet snů i plánů a zároveň lék na všechny nemoci a trápení světa. To vše emoce dokáží a ve specifických situacích se, ať chceme, nebo ne, stáváme pouhou bezbrannou loutkou jejich moci.

Hned na úvod je potřeba říct jasný fakt – emoce zde byly, jsou a budou. Nikdy je nelze zcela eliminovat a i ten největší flegmatik je minimálně na vědomé úrovni dokáže rozeznávat a cítit. Avšak ve chvíli, kdy disponujeme určitým intelektem a jako osobnost dosáhneme určité úrovně růstu zejména na základě životních zkušeností, jsme schopni většinu emocí pomocí tohoto intelektu kontrolovat, potenciálně až ovládat. Jak? Velmi jednoduše – tím, že sami sebe skrz naskrz poznáme.

Sebepoznání je klíč

Říkáte si: „Hloupá rada. Vždyť vím, kdo jsem.“ Možná si to jen myslíte, ale realita je přitom jiná. Mezilidské vztahy jsou dnes alfou a omegou lidského fungování ve společnosti a každý den se mezi námi a okolím odehrává celá řada menších i větších psychologických či komunikačních her. Velmi jednoduše se pak stane, že člověk do těchto her a uniformních frází přetvářky zabředne příliš hlubo…
Další články
Podnikání

Pokud na burze řešíte emoce a psychiku, děláte něco špatně

Milionkrát omílané téma, které by ale správně s obchodováním nemělo mít nic společného
Článek
Podnikání

Ovládnout své ego znamená ovládnout úspěch

Článek
Investování

Čína, ropa, FED: Co by měl investor sledovat v roce 2017?

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.