Sekce: Podnikání

Chcete ochutnat nejprodávanější pivo na světě? Pak musíte do Číny!

Pěna jako Sníh
Datum: 31. 05. 2016 17.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Pakliže žijete v Evropě, pravděpodobně jste o něm nikdy neslyšeli. Z hlediska prodaného objemu však drží prvenství již od roku 2008. Stále netušíte?

Abyste ochutnali nejprodávanější pivo na světě, musíte vycestovat do Asie. Jeho výrobce SABMiller se rád chlubí, že v roce 2012 jej prodali tolik, že by jím mohli naplnit dvanáct olympijských bazénů každý den po dobu jednoho roku. Asijský zázrak nese název Snow. Těží z toho, že se prodává na největším pivním trhu na světě – v Číně. A není vůbec drahé, za plechovku zaplatíte v přepočtu deset korun. Je široce distribuované po celé zemi a údajně se chuťově velmi hodí k tamním kořeněným pokrmům. 

Recenze na Snow se různí. Když jej bude hodnotit Američan, pravděpodobně získá průměrnou známku. Nám, pivně zhýčkaným obyvatelům Čech a okolních zemí, nejspíše nezachutná. V budoucnu se možná situace otočí i v domácí Číně. Před dvěma lety tam zaznamenali pokles produkce domácího piva, a to po dlouhých letech vzestupu. Klesajícímu trendu také napovídá zvýšený import ze zemí jako Německo, Belgie nebo Francie. Dováženým pivům se nejlépe daří ve velkých oblastech okolo Pekingu nebo Šanghaje. Výrobci piva po celém světě tak situaci v Číně pozorně sledují, chtěli by se svézt na importním boomu, jako tomu bylo před několika lety v případě vína.

A jaká jsou další nejprodávanější piva?

Další články
Podnikání

Jak vypadá nejprodávanější židle na světě?

Článek
Podnikání

Komu patří české pivo (1.)

Článek
Lifestyle

Máte rádi pivo? A co takhle si ho doma uvařit a načepovat

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.