Sekce: Podnikání

Chcete koupit auto, které vám vydělá peníze? Jaguar XK120 jako skvělá investice

Ve stínu všech vintage Ferrari dřímá revoluční Angličan
Datum: 17.10.2016 18:30 / Autor: Zdravko Krstanov
Okolo veteránů je již několik let poměrně rušno. Podle některých se jedná o perfektní investici, druzí je považují za bublinu. Najde se ale několik kousků, které můžeme s jistotou označit za solidní investiční instrument. Jaguar XK 120 je jedním z nich.

Jaguar XK 120 byl poprvé představen v roce 1948 na London Motor Show. Měl být jakýmsi pokusným králíkem pro nový typ motoru a moderní vzhled karoserie. Stal se hybridem mezi klasickým sedanem a sportovním vozem. Ani sám zakladatel značky, William Lyons, novému modelu velkou slávu nevěštil. O XK 120 se však prakticky ihned zvedla obrovská vlna zájmu, a to především v USA, kde předtím nic podobného neviděli.

Modely z let 1948 až 1954 se v roce 2011 daly průměrně pořídit za 80 tisíc dolarů. Dnes za stejný vůz zaplatíte o 17 tisíc dolarů více. Vyrobeno bylo něco málo přes dvanáct tisíc kusů. Neměli byste tedy čekat, že za rok vyděláte dvojnásobek. Z dlouhodobého hlediska by ale měla jejich cena téměř jistě růst.

Experti se shodují, že se jedná o přelomový model se skvělými jízdními vlastnostmi, který určil trend pro následující dekády. Nejlepší z nich prý najdete právě ve Spojených státech, neb anglické klima veteránům příliš nepřeje. Jak tedy vypadá nádhera, o níž mluvíme? PODÍVEJTE SE NÍŽE.

Další články

Je investice do automobilu hloupostí?

Článek

Chcete koupit jinou firmu? Předvařte si ji jako Microsoft Nokii

Stephen Elop a jeho mise trojského koně
Článek

Opojná investice aneb Peníze naložené v lihu

Je libo víno, whisky nebo slivovice?
Článek

Chcete každé ráno pořádnou dávku inspirace?

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se již k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.