Sekce: Podnikání

Základy úspěchu podle Richarda Bransona: “Vypněte konečně televizi a běžte ven!”

Datum: 16. 01. 2017 21.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Richard Branson, zakladatel společnosti Virgin, je prototypem excentrického podnikatele, který to dotáhl až na vrchol. Má obdivuhodnou pracovní morálku, ale zároveň si naplno užívá života. Toto je několik předpokladů k úspěchu, které sepsal miliardář osobně.

1) Zlepšujte životy druhých

Pakliže nemáte v plánu být přínosní druhým, neměli byste podle Bransona vůbec podnikat. Firmy prý totiž mají velkou zodpovědnost, a to ke svým zákazníkům, zaměstnancům a ve výsledku ke všem lidem. 

2) Následujte své sny a jděte do toho!

Podle Bransona tak budete se svým životem mnohem více spokojeni. Lidé, kteří pracují na něčem, co milují, a které práce baví, si většinou užívají nejvíce. Dilema jistoty versus risku vyřeší otec Virginu vždy jednoznačně.

3) Věřte si

Žádné sklopené hlavy, žádné pochybování. Branson tvrdí, že právě sebedůvěra může oddělit selhání od úspěchu. Nejste-li pyšní na svůj nápad a plány, tak proč by měli být ostatní?

4) Dobře se bavte

Zábava je, slovy Bransona, aspekt, který je pro úspěšný byznys zcela nezbytný. Jestliže vás vaše snažení nebaví, měli byste skončit a svůj drahocenný čas směřovat jiným směrem.

5) Starejte se o svůj tým

Protože právě na něm stojí váš úspěch. Jestli jste na své lidi nepříjemní, stojíte sami proti sobě. Nedělejte si iluze, že se otrávený zaměstnanec bude na zákazníky usmívat. Vytvořit příjemné prostředí, kam se vaši lidé těší, je čistě ve vašem zájmu. 

6) Ignorujte nepřející

Nikdy si nedělejte hlavu z toho, že vás někdo pomlouvá. Nechte se tím pouze motivovat. Většina lidí snáší cizí úspěch velice těžko, a proto nejlepší, co můžete udělat, je ukázat jim záda. Společně s výsledky vaší práce.

Další články
Podnikání

Čtyři zásady úspěchu podle legendy Michaela Jordana

Sport je s byznysem úzce spojen
Článek
Podnikání

3 příznaky, podle kterých poznáte, že jste na správné cestě k úspěchu

Článek
Podnikání

Nejlepší byznysová příprava? Zapomeňte na analýzy a běžte maraton

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.