Sekce: Podnikání

Řemeslo má zlaté dno aneb šikovnýma rukama k bohatství

1. díl
Datum: 09. 04. 2017 14.00 / Autor:
K podnikání není vždycky nutné mít převratný nápad, někdy stačí šikovné ruce. Dobří řemeslníci jsou stále více nedostatkovým zbožím. Na nedostatek zakázek si stěžovat nemohou. Spíš naopak. Nakolik platí, že řemeslo má zlaté dno? Dá se prací šikovných rukou zbohatnout?
Říká se, řemeslo má zlaté dno. Dnes ale řemeslné obory moc netáhnou. Zaměstnavatelé brečí, že kvalifikovaní pracovníci do řemeslných profesí jsou takřka k nesehnání. Zejména ve stavebnictví začíná být situace podle Asociace malého a středního podnikání neudržitelná.

Chybějící pracanti

Za posledních deset let vychází z učilišť stále méně nových absolventů řemeslných profesí, které stavební firmy potřebují. Počet vyučených zedníků a podlahářů klesl o 40 %, instalatérů a topenářů o 30 % a pokrývačů dokonce o 70 %. Stejný trend je i v nábytkářských profesích. Počet truhlářů klesl na polovinu, stále nedostatkovější profesí jsou také čalouníci. Nedostatek kvalifikovaných nových adeptů na práci v řemeslných profesích pak vede k tomu, že firmy buď začínají být ochotny přitlačit na mzdách, nebo v případě největšího zoufalství najmout člověka bez potřebné kvalifikace a n…
Další články

Řemeslo má zlaté dno aneb šikovnýma rukama k bohatství

Druhý díl seriálu
Článek

Jakou roli hrálo bohatství na Titanicu?

Jedna z největších lodních katastrof sebrala život mnoha členům tehdejší smetánky
Článek

Jak Sharon Osbournová pomohla svému muži ke slávě a bohatství

Článek

Chcete každé ráno pořádnou dávku inspirace?

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se již k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.