Sekce: Podnikání

Selfie a hrazení faktur? S tímto startupem podobně jednoduchá disciplína

S iPhonem v ruce řešíme platby
Datum: 09. 05. 2016 17.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Platba se stává během let stále více snazší. Od hotovosti jsme přešli ke kreditním kartám, které dnes stačí pouze přiložit k terminálu. Plastiq pro změnu umožňuje zaplatit fakturu tak, že ji prostě vyfotíte.

Ke konci dubna byla spuštěna aplikace jménem Plastiq. Ta má potenciál značně zjednodušit hrazení faktur. Stačí, abyste měli Plastiq ve vašem chytrém telefonu a fakturu vyfotili. Vizí bylo propojit potenciál chytrých telefonů s internetovým bankovnictvím. Cílovými zákazníky jsou tak logicky uživatelé kreditních karet, kteří chtějí mít všechny platby pod jednou střechou a sbírat například odměny za věrnost. 

Aplikace zatím funguje ve Spojených státech a Kanadě, kde je běžné, že lidé mají více kreditních karet. Pro začátek je nutné se registrovat, přičemž vše lze provést z telefonu. Poté můžete začít. Vyfotíte fakturu a aplikace si vytáhne potřebné údaje jako je částka, datum splatnosti a informace o vašem účtu. Následně si zvolíte, zda chce platbu uskutečnit hned nebo ji uložíte na později. Plastiq si udělá vlastní kalendář a podle data splatnosti vám pošlě upozornění, že je čas provést platbu. To vše s praktickým několikadenním předstihem.

Zatím Plastiq využívá na půl milionů uživatelů a většina z nich opakovaně. Lidé většinou takto platí účty za nájem, pojištění nebo splátky automobilu. Startup žije z poplatků, které se pohybují na hranici 2,5 % z celkové částky jednotlivé transakce. Z investičních kruhů zatím do firmy přiteklo 20 milionů dolarů.

Další články
Podnikání

Will Smith: 2 jednoduchá pravidla úspěchu

Článek
Podnikání

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Článek
Lifestyle

Majitelé Audi R8 by si měli dávat pozor na nevěru, aby jejich miláček nedopadl podobně

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.