Sekce: Podnikání

Těchto 6 tipů vám pomůže přežít pondělní ráno

Aneb jak vzpružit tělo i mozek
Datum: 11. 06. 2017 19.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Páteční odpoledne přináší pro všechny pracující a studující pocit úlevy a euforie. Přesně v opačném významu pak fungují pondělní rána. Rezignaci, zoufalství i odpor lze ale poměrně snadno překonat.

1) Snídejte jako šampioni

Pravděpodobně znáte hromadu lidí, kteří nesnídají. V horším případě jste mezi nimi. Absence ranního vydatného jídla se ovšem nemile podepíše na vaší následné náladě a pracovní formě. V pondělí to platí dvojnásobně. Pakliže nestíháte, vstávejte o půl hodiny dříve. Odměnou vám bude mnohem snažší prožití následujících hodin.

2) V neděli si vytvořte plán

Noc před nejvíce nenáviděným dnem v týdnu si přesně rozmyslete, co si ráno vezmete na sebe. Stejně tak uvažujte o vaší snídani. Bez ranního zpomaleného rozmýšlení nastartujete svůj den mnohem pohodlněji.

3) Poslouchejte hudbu

Ta vám po ránu rozhodně zlepší náladu. Ideální bude, když si vytvoříte ranní playlist se skladbami, které máte rádi. Rozhodně si nepouštějte každou píseň na YouTube zvlášť, neb tímto zúsobem strávíte dalších šest hodin rozmýšlením

4) Zacvičte si

Ať už je to ranní běh, pár kliků a dřepů, nebo mini jóga v posteli, rozhodně nevynechejte pohyb. Značně tím zvýšíte produkci endorfinů a rázem vám rána nebudou připadat tak šedivá.

5) Těšte se na něco

Najděte si svůj pondělní rituál. A stačí maličkost. Může to být oběd s kolegyní či kolegou nebo kvalitní espresso bar, který míjíte cestou do kanceláře. 

6) Žijte i přes týden

Na skleničku nebo dobré jídlo můžete rozhodně zajít i v pracovní den. Pokud si vše, co máte rádi, šetříte na víkend, pravděpodobně si jej poté ani nepamatujete. A o to hůř se vám vrací zpět do pracovní rutiny. 

Další články
Podnikání

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Článek
Podnikání

Má sociální podnikání šanci přežít?

Článek
Podnikání

Boj s prokrastinací: To nejdůležitější udělejte hned ráno (systém MIT)

Najeďte na Most Important Tasks
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.