Sekce: Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (3.)

Maraton mezi razítky
Datum: 28. 04. 2016 08.49 / Autor: Roman Peterka
Minipivovary rostou jako houby po dešti, prostor pro ty, kdo by chtěli zkusit štěstí a rozjet v malém výrobu vlastního piva, tu ale stále je. „Místo na trhu určitě ještě je a dobře spočítané, finančně zdravé projekty uspějí téměř jistě,“ říká prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň. Rozjet minipivovar ale není jen tak.
Jak jsme si už řekli minule, vaření piva je možné si v malém vyzoušet i doma na sporáku v kuchyni. Tohle „domácí vaření“ ale ještě nelze považovat za minipivovar. Ve chvíli, kdy produkce takového domácího minipivovaru překročí hranici 200 l ročně, už se „domovarník“ stává regulérním výrobcem minimálně z pohledu spotřební daně. A pokud chce své doma uvařené pivo i prodávat, musí splnit pro jeho vaření celou řadu dalších podmínek. Otevřít si minipivovar zkrátka není jen tak.

Daně a jak na ně

Minipivovary s výstavem do 10 000 hektolitrů ročně platí spotřební daň ve výši 16 korun za každé celé procento extraktu původní mladiny. Tento termín označuje obsah všech extraktivních látek v mladině před kvašením, tedy především cukrů, jak zkvasitelných, které se mění v průběhu kvašení na alkohol a oxid uhličitý, tak nezkvasitelných, které v pivu zůstávají a dávají mu plnost. Desítk…
  • pivo
  • minipivovar
  • homebrewing
  • daňový sklad
  • živnostenské oprávnění
Další články
Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (2.)

Minipivovar v kuchyni?
Článek
Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (1.)

Minipivovar jako podnikatelská příležitost
Článek
Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (4.)

Cesta k srdci zákazníka
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.