Sekce: Podnikání

5 kroků, jak získat sebevědomí, které nutně potřebujete

Datum: 13.12.2016 12:30 / Autor: Zdravko Krstanov
Většina z nás se nerodí s příliš velkým sebevědomím. Pokud jej zrovna máme, tak se jeho výše odvíjí od dané situace. V něčem jsme si zkrátka jistí, v jiném naopak. Sebevědomí se naštěstí dá časem získat, proto vám nabízíme několik tipů, jak na to.

Sebevědomí lidé:

1) Se nevyhýbají odpovědnosti

Všimněte si, že sebevědomí lidé nesvalují vinu na ostatní. Jsou schopni přijmout důsledky svých rozhodnutí, ať už jsou pozitivní, či nikoli. Upřímnost, zejména k sobě samým, je prvním krokem k získání zdravé sebejistoty, a proto si nic nenamlouvejte.

2) Nepomlouvají

Jestliže jste přesvědčeni o nesprávném nebo hloupém jednání někoho druhého, obraťte se přímo na dotyčnou osobu. Strach konfrontovat druhé a říkat věci z očí do očí je znakem nedostatku jistoty. Buď s vašimi oponenty jednejte přímo, nebo vůbec.

3) Znají váhu svého “NE”

Sebevědomí lidé neslibují něco, co nemohou splnit. Jakmile si tedy o návrhu nejsou zcela jisti, raději v danou chvíli odmítnou. Naučte se proto říkat “ne”. Své stávající závazky tak dokážete dodržet a lidé vás budou brát vážně.

4) V případě potřeby požádají o pomoc

Nikdo není schopen dokázat vše zcela sám. Sebevědomí lidé se sice vyznačují nadprůměrnou samostatností, nicméně se v případě potřeby nebojí požádat o radu. Pokud tedy máte o něčem pochybnosti, obraťte se na zkušenější. Jednou tato role připadne vám. 

5) Neúspěch vnímají jako poučení

Sebejistí lidé nepovažují neúspěch za osobní selhání a konec všeho snažení, jako spíš za nástroj k růstu. Chápou, že na cestě na kýženým úspěchem budou muset překonat spoustu překážek a čím více jich překonají, tím zkušenějšími se stanou.

Další články

6 lidí, které potřebujete k úspěchu

Článek

4 rady, které vám pomohou přestat se zajímat o názory okolí. Vůbec na nich totiž nezáleží

Článek

5 marketingových lekcí, které si lze vzít z prezidentské kampaně Donalda Trumpa

Co dělá republikánský kandidát, který zcela ovládá předvolební průzkumy, tak dobře v prezentování své značky?
Článek

Chcete každé ráno pořádnou dávku inspirace?

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se již k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.