Sekce: Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (2.)

Minipivovar v kuchyni?
Datum: 21. 04. 2016 08.20 / Autor: Roman Peterka
Začít vařit vlastní pivo nemusí být vůbec špatný podnikatelský záměr. Minipivovary rostou v posledních pár letech jako houby po dešti – a z velké části se jim daří docela dobře. Rozjet minipivovar s produkcí alespoň kolem tisícovky hektolitrů piva ročně ale vyžaduje ne úplně zanedbatelnou vstupní investici. Než se do ní začínající minipivovarník pustí, může si vše „osahat“ úplně v malém. A v minipivovar (či spíš mikropivovar) si proměnit třeba vlastní kuchyň. Nebo obývák.
Amatérské domácí vaření piva – neboli homebrewing – se stává hitem posledních let. S trochou nadsázky se dá říct, že pro domácí spotřebu se dá pivo uvařit i na sporáku. Není potřeba žádné speciální vybavení – stačí dva větší hrnce, teploměr, větší cedník, „petky“ na stočení (i když sud je samozřejmě lepší) a lednička. Kdo nechce vystačit s běžným kuchyňským nádobím, může si koupit sadu pro domácí mikropivovar – ceny se pohybují mezi jedním až dvěma tisíci korun. Takže počáteční investice do tohoto experimentování není až tak velkou bariérou.

Pivo ze sporáku

Záleží i na tom, jak moc si chce amatérský „sládek“ s výrobou piva pohrát skutečně „od kořenů“. I v pivovarnictví si totiž lze, stejně jako při vaření jídla, dnes výrazně vypomoct „polotovary“. Velkým zjednodušením výroby piva je využití mladinového koncentrátu, které v podstatě  eliminuje celý varný…
Další články
Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (3.)

Maraton mezi razítky
Článek
Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (1.)

Minipivovar jako podnikatelská příležitost
Článek
Podnikání

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (4.)

Cesta k srdci zákazníka
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.