Sekce: Podnikání

5 důvodů, proč nevyděláváte více peněz

Než se obrátíte na šéfa, pohlédněte na sebe
Datum: 20. 07. 2016 17.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Nemusíte být zarytými materialisty, abyste uznali, že více peněz dělá život snazším. Od bydlení přes zdravotní péči a stravu až po vzdělání. Většina lidí má zažitý recept – striktní rozpočet, snižovat výdaje a šetřit. Kolik peněz takto nashromáždíte, ale závisí na jedné věci, a tou je vaše výplata. Proč není taková, jakou si ji představujete?

1. Neumíte vyjednávat

Když vám zaměstnavatel předloží první nabídku, nikdy to není maximum peněz, jež je ochoten dát. Jestli jste přesvědčeni o svých schopnostech, máte za sebou určité výsledky a víte, že se v daném odvětví platí i více, nemáte důvod, abyste si neřekli o víc. Nikdy proto nepřijímejte hned první nabídku. Pamatujte, že nemůžete dostat to, o co si neřeknete. 

2. Neinvestujete do sebe

Miliardář Warren Buffett říkavá: “Investujte do sebe tak moc, jak jen můžete. Sami jste svým největším aktivem”. Čím více schopností a informací máte, tím více peněz si dokážete obstarat. Proto se nezdráhejte co nejvíce číst, učit a navštěvovat různé konference. Takové investice se vám vrátí více než dvojnásobně. 

3. Dosáhli jste původního cíle

Stanovit si cíle je důležité, ale je potřeba si dát pozor na faktor limitu, který s nimi souvisí. Jestliže budete chtít pracovat za třicet tisíc měsíčně a dosáhnete svého, můžete snadno upadnout do stavu permanentního smíření se s danou situací. Ať už se jedná o zkušenosti, schopnosti, nebo výplatu, vždy si po dosažení původního cíle určete nový. 

4. Děláte pouze očekávané

Mít vlastní vzor a dělat vše jako většina jsou dvě zcela odlišné věci, které mnohdy mylně splynou v jednu. Pokud se přiliš snažíte napodobit okolí, skončíte v nejlepším případě jen tak dobří, jako lidé okolo vás. O specifickém přístupu ví své také CEO společnosti Apple Tim Cook, který vám radí, abyste se nepříliš drželi pravidel.

5. Peníze pro vás nepracují

V momentě, kdy naakumulujete určité množství peněz a vložíte je do banky, učiníte jednu z nejhorších možných investic. Roční úrok vám zaplatí maximálně večeři. Máte-li ambice k finančnímu růstu a nezačínáte podnikat, budou pro vás cestou finanční trhy. Věnujte však minimálně několik měsíců práci s demo účtem a vlastnímu vzdělávání. Postupem času se můžete dostat do situace, kdy budou peníze pracovat pro vás.
Další články
Lifestyle

6 důvodu, proč žádat více, než chcete dostat. A proč vám to dají.

Článek
Podnikání

Více práce za méně peněz, říká Jan Bubeník

Článek
Podnikání

Chcete více peněz? Toto je návod, jak vyjednávat o mzdě

Základ je být slušný a připravený
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.