Sekce: Podnikání

Křetínský v Praze upíše miliardy a dál hraje riskantní hru

Miliardář vyplatí přátele z "rodiny J&T"
Datum: 26. 04. 2016 09.00 / Autor: Pavel Hejkrlík
Zdaleka nejaktivnější tuzemský dealmaker. Ale také člověk, který díky vysokému zadlužení firmy pořádně riskuje. Daniel Křetínský se nyní rozhodl část byznysu EP Industries, spadající pod energetický kolos EPH, upsat na pražské burze.
Miliardář Daniel Křetínský je nejaktivnějším mužem českého byznysu. Jeho EPH roste, ale s ním i dluhy.

Energetický a průmyslový holding (EPH) ovládají finančníci Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží zhruba dvě třetiny akcií. EPH pak drží sto procent akcií ve společnosti EP Infrastructure, která poskytuje infrastrukturní služby v energetice, a to v přepravě plynu, distribuci plynu a elektřiny, v teplárenství a ve skladování plynu. Skupina působí hlavně na Slovensku a v Česku. Na pražskou burzu má zamířit zhruba patnáct procent akcií firmy, přičemž prvním dnem obchodování má být 13. květen letošního roku.

“EPH zamýšlí využít většinu čistých výnosů z nabídky ke zpětnému odkoupení svých vlastních akcií vlastněných společností Biques Limited, pasivního finančního investora EPH,” uvedl EPH. Kyperskou společnost Biques Limited kontroluje skupina J&T, půjde tedy o vyplacení slovenských přátel, kteří v EPH mají vlastnit zbylou třetinu akcií.

EPIF (i GE Money Bank) zvednou zájem o …

Další články
Podnikání

Podíl v Pražských službách magistrátu vyfoukl Křetínský

Článek
Podnikání

Křetínský rozjíždí nový byznys, bude nabízet půjčky výměnou za plyn

Článek
Podnikání

Daniel Křetínský – profil zázračného podnikatele

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.