Sekce: Podnikání

5 důvodů, proč jsou sportovci nejlepšími zaměstnanci

Datum: 01. 07. 2017 11.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Při výběru lidí do firmy se většina zaměstnavatelů řídí třemi faktory - schopnostmi, zkušenostmi a vzděláním. Přesto existuje v životopise další, podceňovaná kolonka, a tou je vztah ke sportu. Sportovec může vašemu týmu mnohdy přinést větší užitek než člověk se dvěma tituly. Ptáte se proč?

1. Jsou soutěživí

Soutěživost je ve vztahu k vnějšímu prostředí velice důležitá. Je nutné, aby vaši zaměstnanci chápali konkurenci jako soupeře, kterého je nutné přehrát, a to v rámci pravidel. To, co musíte ostaním pracovníkům vysvětlit, sportovec přirozeně chápe. Je zvyklý soutěžit a konkurenční prostředí jej stimuluje k lepším výkonům.

2.  Vidí výhody týmové práce

Sportovec ví, že jakmile vstoupí do firmy, stávají se ostatní zaměstnanci jeho spoluhráči. Michael Jordan by Chicago Bulls nikdy nedovedl k titulu bez Staceyho Kinga nebo Dennise Rodmana. Steve Wozniak by bez Steva Jobse do dnešního dne pravděpodobně seděl v garáži. V kolektivu se samozřejmě objeví dominantní jedinci, finální úspěch však vychází se spolupráce.

3. Nepodceňují přípravu

Plány prodejů, firemní strategie či hrubý návrh nové kampaňe. Příprava nemusí vždy být tou nejzábavnější činností, nelze ji ale provádět nepoctivě. Sportovec ji pojme jako trénink a vloží do ní vše. Muhammad Ali kdysi řekl: „Nesnášel jsem každou minutu tréninku, ale nevzdal jsem to. Řekl jsem si - trp nyní a prožij zbytek svého života jako šampion“. To samé se dá říct o přípravě v podnikání.

4. Respektují autority

Vztahy nebudou každou chvíli ideální, pokud však budujete vztah se zaměstnanci na vzájemné úctě, budou vás uznávat. Pro sportovce se stanete trenérem, kterého bude respektovat. Vašim požadavkům bude naslouchat, rozmýšlet o nich a navrhovat alternativy. Ze zkostnatělé subordinace se stane organická forma práce - základ moderní úspěšné firmy.

5.  Mají obrovskou výdrž

Sportovec dokáže pracovat nad rámec svých možností. Narozdíl od ostatních si nebude na občasný přesčas stěžovat. Tvrdá práce mu není cizí, nese totiž ovoce. Nadprůměrná zátěž musí samozřejmě být adekvátně ohodnocena a spolupráce být výhodná pro obě strany. 

Samozřejmě samotný fakt, že je někdo sportovec, ještě automaticky neznamená, že se vyznačuje výše zmíněnými kvalitami. V aktuálním či bývalém sportovci ale máte větší šanci na tyto užitečné vlastnosti narazit.

Další články
Podnikání

5 důvodů, proč jsou dnes úspěšní často zároveň neúspěšní

Článek
Podnikání

Zakladatel Airbnb: První zaměstnanci jsou jako DNA firmy

Vytvořte okolo sebe tým lidí, kteří jsou lepší než vy
Článek
Podnikání

Proč nejlepší zaměstnanci opouštějí svá stávající zaměstnání?

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.