Sekce: Podnikání

Zásady správné firemní kultury aneb Firemní kultura může být mocným nástrojem

Datum: 03. 09. 2015 10.34
Když se ve společnosti začneme bavit o firemní kultuře, je jen velmi málo lidí, kteří si pod tímto pojmem dokážou představit něco konkrétního. To ovšem neznamená, že nejsou součástí firmy, která zásady své firemní kultury využívá, aniž by to oni sami kolikrát skutečně viděli.

Charakteristické prvky každé firemní kultury jsou totiž jiné a často se tím myslí různé pracovní normy, hodnoty, rituály, symboly, postupy a zvyklosti, jež většinou vytvářejí zakladatelé společností a jejich manažeři. A zaměstnanci by se jimi měli bez výjimky řídit. Jenomže nastavit taková pravidla, která přinesou spokojenost a radost všem zainteresovaným, to není nic jednoduchého. Jaké jsou zásady pozitivní firemní kultury a proč je správné pracovní klima pro firmu i zaměstnance tak důležité?

Co si představit pod pojmem „firemní kultura“?

Popravdě řečeno, firemní kulturu nelze uspokojivě popsat jednou jednoznačnou definicí. Dalo by se říct, že každá firma si svoji firemní kulturu může definovat po svém. Většinou se taková firemní kultura skládá z atmosféry na pracovišti (to jsou ty výše zmiňované rituály, klima, symboly, pravidla vytvořená zakladateli), z přístupu k potencionálním zákazník…

Další články
Podnikání

Recept na úspěch v podnikání? Zdravá firemní kultura

Článek
Podnikání

Trápí vás nedostatečná firemní / manažerská odpovědnost?

Článek
Podnikání

Apple Campus 2 se stane nejpokrokovější firemní budovou na světě

Sen, kterého se Steve Jobs už nedožil
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.