Sekce: Podnikání

Módní návrhář Tommy Hilfiger prodává svůj unikátní dvoupatrový apartmán v luxusním Hotelu Plaza

Datum: 15. 04. 2015 20.00 / Autor: Karin Szczyrbová
Luxusní, majestátní, ikonický či velkolepý. To je jen několik z přívlastků, které dokonale vystihují dvoupatrový apartmán známého světového módního návrháře Tommyho Hilfigera. Honosné bydlení se nachází ve skutečně příznačné nemovitosti, a to v newyorském Hotelu Plaza, jež je spojen například i s Velkým Gatsbym. Přestože je prodej zmíněného apartmánu jednou z vůbec nejdražších transakcí na místním trhu, stojí za to o ní alespoň uvažovat. Majitel totiž slevil na 75 milionů dolarů!
Apartmán Tommy Hilfiger

Od slavného světového módního návrháře, jakým je i Tommy Hilfiger (64), bude jistě každý očekávat vytříbený vkus, který promítne nejenom do svých módních kreací, ale také do svých designérských počinů. V případě Tommyho Hilfigera tomu tak skutečně a bez jakýchkoliv pochyb je. Už jen výběr lokality nemovitosti mluví sám za sebe.

Skutečně netypická rezidence Tommyho Hilfigera, kterou sám majitel označuje za „zámek v oblacích“, se rozkládá na nejvyšších patrech budovy proslulého newyorského Hotelu Plaza, a to konkrétně v 18. a 19. poschodí. Její majitel má k dispozici prostor zhruba 530 metrů čtverečních, na kterých se nachází 4 ložnice a 4 a půl koupelny, přičemž té hlavní dominuje luxusní mramor. Celkem je v apartmánu 8 různých pokojů.

Hlavní ložnice je zařízena v tlumených tónech

Přilehlé koupelně vévodí mramor

Dětské ložnici - "snu každé malé princezny" - naopak dominují výrazné barvy

Svou nemovitost, respektive její původně sousedící části si Tommy Hilfiger pořídil v roce 2008 za 25 milionů dolarů. Tyto části propojil do jednoho apartmánu, který nabídl ještě v témže roce k prodeji za 50 milionů dolarů. Kupec se však nenašel, proto návrhář bydlení za 17 milionů zrekonstruoval a s prodejem počkal do roku 2013, kdy byly podle jeho názoru na trhu velmi příznivé podmínky k prodeji nemovitosti. Cenu stanovil na 80 milionů dolarů.

Do dnešního dne se však luxusní rezidenci nepodařilo prodat. Snad i proto, že podle názoru odborníků na reality by mohlo jít o jeden z vůbec nejdražších obchodů, které se v okolí New Yorku s podobným typem nemovitosti odehrály. Před nedávnem tedy módní návrhář z ceny slevil, a to na 75 milionů dolarů, tedy zhruba na 2 miliardy korun. Zda ještě při této ceně budou součástí nabídky například obrazy Andyho Warhola nebo jiných umělců, které zdobí zdi apartmánu, však již není jisté.

Naopak jisté je (jak už napovídá název celé budovy), že nový majitel apartmánu bude mít k dispozici 24 hodinový plný hotelový servis, včetně například služebné - pomocnice nebo komorníka.    

I pokoji pro hosty vtiskl módní návrhář svůj rukopis

  Ani v dětském pokoji nesmí chybět křišťálový lustr

Jednou z dominant celého bydlení je schodiště pokryté červeným kobercem, přičemž červená barva vkusně dotváří i celý interiér salonu. Svou originalitou však salon a schodiště v jistém slova smyslu zastiňuje speciální věžička – kupole, která je součástí bytu. Její strop se klene ve výši deseti metrů.

Salon s dominantním schodištěm

Pohled do věžičky - kupole

Součástí apartmánu je, kromě moderní kuchyně a jídelny, kterou osvětluje zajímavý neon, také plně zařízená kancelář a dřevem obložená knihovna či „rodinný“ pokoj s příjemným krbem.

Jídelna s origninálním neonem přiléhá ke kupoli

Dřevem obložena knihovna s masivní imitací loga New York Times

"Rodinný pokoj"

A samozřejmě nemůže chybět ani malé venkovní posezení vedle kupole a rozlehlá terasa s unikátním výhledem na Central Park nebo jednu hlavních newyorských tepen, známou Pátou Avenue, která je určitým symbolem bohatství New Yorku.

Menší posezení u kopule

Honosný je i samotný Hotel Plaza

Jak jsem již zmínila, Hilfigerův apartmán je umístěn v horních patrech proslulého newyorského Hotelu Plaza. Tento hotel, jehož budova byla postavena v roce 1907, na luxusu a exkluzivitě skutečně nešetří.

Interiér Hotelu Plaza

Noční pohled na Hotel Plaza

Navíc Hotel Plaza vsází na osvědčenou klasiku bohatství a luxusu, jaká je prezentována například ve velmi úspěšném filmu Velký Gatsby, autorem jehož knižní předlohy je F. Scott Fitzgerald. Tento spisovatel hotel pravidelně se svou ženou navštěvoval, proto je možné si zde pronajmout za zhruba 1800 liber zvláštní apartmá Fitzgerald, které je navrženo v odpovídajícím dobovém stylu. Tento apartmán navíc leží na stejném patře, jako dolní část rezidence Tommyho Hilfigera, o jejímž prodeji a podmínkách nákupu bude jistě vědět mnohem více odpovědná realitní agentka, na kterou je možné najít kontakt ZDE.

 

Foto: Corcoran, StreetEasy

Další články
Lifestyle

Milujete zimu? Zamluvte si s předstihem pokoj v ledovém hotelu ve švédské vesničce Jukkasjärvi

Článek
Lifestyle

V novém hotelu v Austrálii budete snídat se lvy a koupat se vedle medvědů

Článek
Podnikání

Miliarda korun – To je cena přepychového newyorského apartmánu, který právě prodává saúdský princ

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.