Sekce: Podnikání

Škoda pomalu upouští od indických investic

Datum: 26. 09. 2014 14.16 / Autor: Pavel Ungr
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto odložila projekt malého auta pro tamní trh s odůvodněním, že indická vláda vytváří nejistotu v automobilovém průmyslu.
Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto odložila projekt malého auta pro tamní trh s odůvodněním, že indická vláda vytváří nejistotu v automobilovém průmyslu.  

 

O omezení investic škodovky v Indii podle páteční zprávy tamního listu Business Standard informoval šéf indické pobočky této automobilky Sudhír Ráo. Za tímto rozhodnutím prý stojí problémy a nejistoty pro podnikání v indickém automobilovém průmyslu, vesměs vytvářené státními orgány. Informovala o tom ČTK.

 

Sudhír Ráo upozornil na problémy kolem dohody o transferu technologii či na otázku placení spotřebních daní z prodejů se slevou. Rovněž poukázal na nedávný finanční postih od indického antimonopolního úřadu, který kvůli údajnému porušování hospodářské soutěže udělil pokutu 14 domácím a zahraničním automobilkám, a to včetně Škody Auto.

 

 „Pokud se tyto nejistoty zmírní a my budeme cítit větší jistotu, rádi bychom v budoucnu investovali více,“ řekl Ráo pro list Business Standard. Škoda Auto dosud v této zemi investovala v přepočtu asi 20 miliard korun.

 

Škodovka v Indii prodává modely Yeti, Superb a Octavia. Ve čtvrtek pak uvedla na tamní trh modernizovanou verzi vozu Rapid. Mladoboleslavský výrobce prodal v Indii od roku 2001 více než 187 tisíc vozů. V posledních letech se však škodovce na tomto trhu nedaří, její vozy jsou totiž pro místní chudší obyvatelstvo často finančně nedostupné. 

Další články
Podnikání

Indie pokutovala indickou Škoda Auto

Článek
Podnikání

Škoda na rozšíření Kvasin může dostat až 1,3 miliardy od státu a kraje

Článek
Podnikání

Škoda Auto zahájila výrobu nové Fabie

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.