Sekce: Podnikání

Bakala opouští černouhelný byznys, prodává Green Gas

Datum: 19. 09. 2014 11.29 / Autor: Pavel Ungr
Podnikatel Zdeněk Bakala chce prodat nizozemskou firmu Green Gas International, jež těží a zpracovává důlní a skládkový plyn. Prodej této firmy souvisí s jeho odchodem ze skupiny BXR respektive rozdělením jejího portfolia. Informoval o tom deník E15.
Zdeněk Bakala

Podnikatel Zdeněk Bakala chce prodat nizozemskou firmu Green Gas International, jež  těží a zpracovává důlní a skládkový plyn. Prodej této firmy souvisí s jeho odchodem ze skupiny BXR respektive rozdělením jejího portfolia. Informoval o tom deník E15.

 

Tuzemská dcera Grenn Gas DPB obchoduje s černouhelnou OKD, jejímž spoluvlastníkem je i Bakala, když v jejich dolech těží metan z bývalých slojí a obstarává odstraňování metanu z činných dolů. Pro ztrátovou OKD také distribuuje kyslík pro zajištění bezpečnosti dolů.

 

O Bakalovu firmu by mohli mít zájem zejména lokální hráči z regionu severní Moravy a firmy, jež jsou napojeny svým byznysem právě na OKD. Green Gas International působí například také v Německu, USA nebo na Ukrajině a loni utržila celkem 56 milionů eur, dvě třetiny obratu ovšem tvoří pouze česká dcera.

 

Green Gas International není zdaleka jedinou firmou z portfolia miliardáře Zdeňka Bakala, jež je nebo bude k mání. V rámci jeho „rozchodu“ s investiční skupinou BXR by se na trh měl dostat například také výrobce pelet ze železné rudy Ferrexpo.

 

 

 

Další články
Podnikání

Bakala může slavit, NWR odvrátila krach

Článek
Podnikání

Z Bakalova OKD odejdou stovky zaměstnanců

Článek
Podnikání

Bakalova NWR dokončila kapitálovou restrukturalizaci

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.