Sekce: Podnikání

Nova navýšila tržby o 31 procent, CME stále ve ztrátě

Datum: 30. 07. 2014 10.31 / Autor: Milan Charvát
Televize Nova, patřící do americké mediální skupiny CME, se pomalu vzpamatovává z loňského propadu, tržby za letošní první pololetí rostly o třetinu.

Televize Nova, patřící do americké mediální skupiny CME, se pomalu vzpamatovává z loňského propadu, tržby za letošní první pololetí rostly o třetinu.

 

Přesně o 31 % na 98 milionu dolarů (cca 2 miliardy korun) vzrostly meziročně tržby české pobočky CME. V rámci středoevropské oblasti tak česká divize zaostává pouze za Rumunskou, kde jsou tržby kolem 110 milionů dolarů.

 

Nově se však podařilo narozdíl od rumunské části návýšit provozní zisk OIBDA, který činil 23,4 milionu dolarů.

 

Jsou to pro CME pozitivní zprávy po těžkém loňském roce, kdy Nova trpěla odlivem inzerentů kvůli nové obchodní strategii. Po dlouhých vyjednáváních musela stanice slevit ze svých nároků a inzerenti se začali pomalu vracet.

 

Samotné CME se však tolik nedaří, ačkoli tržby jí meziročně vzrostly na 356 milionu dolarů a dostala se do provozního zisku, po zdanění je stále ve ztrátě 101 milionů dolarů. Pozitivní je však pokles ztráty o 33 procent.

 

Více než to však všechny v CME nyní zajímá, zda bude jejich mateřská společnost Time Warner ovládnuta mediálním magnátem Rupertem Murdochem, který podle aktuálních informací shání na tento nákup peníze. Jeho poslední nabídku 80 miliard dolarů šéfové Time Warner odmítli.

 

Pololetní výsledky zemí, v nich CME operuje.

Další články
Podnikání

Unipetrolu vzrostly tržby na 107 miliard korun, i přesto je ve ztrátě

Článek
Podnikání

Tržby z předváděcích akcí klesají o desítky procent

Článek
Podnikání

Kellnerova Home Credit je kvůli Rusku stále ve ztrátě

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.