Sekce: Podnikání

Sousedské služby se stávají noční můrou

Datum: 30. 07. 2014 09.30 / Autor: František Prokop
Dobře vypadající nápad, který se nakonec změnil v noční můru mnoha lidí. Místo výdělku jim hrozí vysoké pokuty i exekuce majetku.

Dobře vypadající nápad, který se nakonec změnil v noční můru mnoha lidí. Místo výdělku jim hrozí vysoké pokuty i exekuce majetku.

 

Jistě, byl to jistě přitažlivý nápad. Pro mnoho lidí marně hledajících práci se zde objevila nabídka firmy, která nabízela práci ve formě výpomoci v domácnosti. Vše podložené smlouvou, práci zajistí firma.

 

Čas utíkal, práce nikde a místo ní ve schránce platební příkaz okresního soudu v Bruntále na zaplacení poplatku za zprostředkování služby.  Která ve skutečnosti zprostředkována nebyla. Ale to nevadí, milý kliente, že jsme snahu neměli, nám dokázat nedokážeš, takže plať. Čtyři tisícovky od každého, to je pěkný téměř bezpracný zisk.

 

S tímto dilematem se nyní potýká přes osm stovek lidí po celé republice. Možná nevědí, zda se dříve smát nebo brečet, ale každopádně jimi určitě cloumá pořádný vztek. A nejsou sami. Podle Světlany Laserové z občanského sdružení Společná obrana existuje firma Sousedské služby již od roku 2010, takže napálených lidí bude daleko více. A aby děsivost celého tohoto hyenismu byla ještě výraznější, podobných firem eviduje zmíněné sdružení rovných jedenadvacet.

 

Práce je málo a spousta lidí se chytá každé možné příležitosti. Přesto ale: opatrnost, opatrnost… Pokud někdo trvá na rychlém podepsání smlouvy bez poskytnutí času na její podrobné pročtení, raději šanci oželet, nohy na ramena a rychle pryč.Taková nabídka docela dost zavání pachem nevábným…

Další články
Lifestyle

Michal Pavlas: Na naší obuvi se zákazníci postupně stávají závislí

Článek
Podnikání

Daně za dveřmi - Proč jsou černou můrou českých podnikatelů?

Článek
Podnikání

ČSOB nabídne své služby na poště

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.