Sekce: Podnikání

O zaměstnání je zájem, o práci ne

Datum: 22. 06. 2014 19.35 / Autor: František Prokop
Zaměstnání chci, práci ne, jak se řežou náklady a další postřehy z českého byznysu.
***************
O tom, jak to s chutí pracovat u mnoha lidí skutečně je, výstižně hovoří slova šéfa ostravského holdingu Vítkovice Jana Světlíka. Loni tato firma nabrala tisíc nových zaměstnanců. Po roce jich zbylo padesát. Světlík to lapidárně komentuje: „Chtějí mít zaměstnání, ale nechtějí práci." K tomu lze dodat jen okřídlené heslo: Já se práce nebojím, já si klidně vedle ní i lehnu.
***************
 
Šéfové administrativně přebujelých státních úřadů a firem by zřejmě měli absolvovat několikaměsíční stáž u Kellnerovy O2 Czech Republic, aby se naučili, jak se čistí firma od přebujelého aparátu. Během pěti měsíců, co ji Petr Kellner vlastní, klesly náklady na vedoucí pracovníky o dvě pětiny, vyšší a vrcholový management zeštíhlel o třetinu, střední management o čtvrtinu. A pak, že to nejde.
 
***************

A ač to nebývá zvykem, jedna pochvala na závěr. Česká pošta uvažuje, že mohla být od roku 2017 bankou. I když se leckomu nad tím objeví v obličeji škleb, říkám a proč ne? Stejně tyto služby zajišťuje, jen ty zisky jako smetanu sbírá někdo jiný. V tomto případě ČSOB. Takže zní logicky, že by Poštovní spořitelna měla patřit poště. Jistě prospěšnější než prodej plyšáků. Palec nahoru.
Další články
Podnikání

S novým rokem nové zaměstnání. Toto je 5 důvodů, proč si najít práci ve startupu

Článek
Podnikání

Proč nejlepší zaměstnanci opouštějí svá stávající zaměstnání?

Článek
Podnikání

Ředitelka General Motors radí, jak na prvních 90 dní v novém zaměstnání

4 tipy od nejmocnější ženy v automobilovém průmyslu
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.