Sekce: Podnikání

Drobnosti, bez nichž se auto neobejde

Datum: 17. 12. 2013 14.15 / Autor: Milan Charvát
Sedací systémy, systémy uzamykání dveří, motorky pro klimatizaci či ABS – to jsou součásti, bez nichž se automobil dnes již těžko obejde. Jejich výrobcem je firma Brose, sídlící dílem v Kopřivnici a dílem v Rožnově pod Radhoštěm.
 
Nejedná se přitom o žádného trpaslíka. Čtvrtá největší rodinná firma na světě působící v automobilovém průmyslu. Jen v obou valašských lokalitách zaměstnává téměř 2,5 tisíce lidí a uvažuje o dalším zvýšení počtu zaměstnanců. Pod letošním obratem téměř 13 miliard korun si samozřejmě lze představit ledacos. V případě Brose to znamená například 9 milionů sedacích systému a dalších komponent pro sedačky, 19 milionů motorků pro klimatizaci a systémy ABS, přes 4 miliony zámkových systémů.  I v přehledu odběratelů se vyskytují  velmi renomované značky – Volkswagen, Mercedes, Audi, Volvo. To vše řadí českou pobočku na první místo v celém koncernu Brose.
 
Dobré výsledky také umožňují firmě výrazně investovat. Nyní v testovací fázi a od počátku ledna v plném provozu je i v evropských podmínkách výjimečný projekt. Je jím plně automatizovaná skladovací hala. Za pakatel, půl miliardy korun. Umožní však manipulovat se stále rostoucím množstvím materiálu bez výrazného zvyšování nákladů. Například člověk si na materiál sáhne až na samotné výrobní lince. Čili jev u nás stále poměrně výjimečný.

Další články
Podnikání

Jak vytvořit milionový byznys prodejem drobností? Hollar prodává věci za dolar… a funguje to

Článek
Podnikání

AAA Auto na prodej

Článek
Podnikání

AAA Auto se stáhne z burzy

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.