Sekce: Podnikání

Stane se i další česká IT firma globálním hráčem?

Datum: 08. 12. 2013 10.00 / Autor: František Prokop
Brněnské firmě SodatSW se nejenom díky novým investorům otevírají nové příležitosti jejího rozvoje a růstu. Brzy by se mohla stát globálním hráčem na poli bezpečnostního software.

Společnost SodatSW, která byla založena v roce 1997, se zaměřuje na IT bezpečnost. Své produkty poskytuje zejména velkým firmám nebo organizacím, avšak ani segment menších firem jí není cizí.

Hlavním produktem společnosti je specializovaný software, který chrání IT koncová pracovní zařízení, zvláště počítače a notebooky. Software dokáže monitorovat uživatelské aktivity na koncových zařízeních a vytváří tzv. časový snímek pracovní doby uživatele. Dále také dokáže zjistit, s jakými daty uživatel pracuje a jak s nimi nakládá. Na základě tohoto personálního auditu pak mohou být omezeny některé z aktivit zaměstnance nebo je o těchto aktivitách informován správce.

Druhou hlavní oblastí, na kterou se společnost zaměřuje, je zabezpečení dat pomocí šifrování souborů na lokálních i sdílených discích, tzv. datový trezor. Mezi další služby patří mimo jiné také např. kontrola výměnných paměťových médií (USB), která chrání firmy i organizace před nežádoucími úniky a vynášením dat, dokumentů a informací.

Společnost se v současnosti orientuje spíše na velké a středně velké podniky a organizace v České republice a na Slovensku. Šedesát procent jejích klientů působí ve státní sféře, např. některá Ministerstva nebo Senát ČR. Zbylých 40 % pak připadá korporátní klientele z různých sektorů a oborů, např. letectví, energetika nebo finanční služby.

V létě letošního roku do společnosti vstoupilo 7 nových investorů, kteří s sebou kromě finančních prostředků přinesli i know-how potřebné pro rozšíření společnosti na zahraniční trhy. Tito investoři (lidé pohybující se kolem AVG a dále např. společnosti Cyrrus nebo Redbaenk) mají jak zkušenosti se zahraničním obchodem, tak s řízením financí a investováním.

Před společností se nyní otevírají možnosti expanze jak na evropské trhy, tak zejména na trh americký. Úspěšnou expanzi právě na americký trh vnímá společnost jako velkou výzvu. Dále také existuje reálná šance, že společnost vstoupí prostřednictvím IPO na burzu.

Hlavní konurenční výhodou společnosti je fakt, že na trhu působí již 16 let. Za tuto dobu získala spoustu zkušeností s projektovým řízením a při zavádění systémů. Nejdůležitější jsou však její reference. Systémy firmy fungují u více než padesáti tisíc zařízení a její bezpečnostní produkty využívá již více než 400 tisíc uživatelů.

Společnost zaměstnává stabilně kolem dvaceti lidí a její obrat se pohybuje ročně kolem patnácti milionů korun.
Další články
Podnikání

Každá šestá firma je česká

Článek
Podnikání

Ryze česká firma míří vysoko

Článek
Podnikání

Česká firma pomáhala v tajnosti Pentagonu

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.