Sekce: Podnikání

Podnikatelé objevili nový zajímavý byznys

Datum: 20. 08. 2013 09.29 / Autor: František Prokop
Ve světě již obvyklá, u nás dosud v plenkách – rozvážka jídla domů. Na dosud téměř ladem ležící pole však vstupují dva velcí hráči – jeden domácí a druhý mezinárodní.
 
Rozvoz jídla domů nebo kanceláře sice pomalu, ale jistě i u nás získává na oblibě. Postupně se také rozšiřuje z Prahy a dalších velkých měst do stále menších sídel.
 
Rostoucí obliba této služby neunikla pozornosti velkých podnikatelských hráčů a hned dva se rozhodli vstoupit na tento klubající se český trh.
 
Tím prvním byl zakladatel serveru Slevomat.cz Tomáš Čupr, který se rozhodl zkusit podnikat v jiném oboru. Jeho služba DameJidlo.cz se úspěšně rozvíjí. Dnes po šesti měsících od spuštění nabízí pokrmy 500 restaurací, spustila vlastní kurýrní službu, své služby nabízí v 70 městech. Měsíčně registruje 60 tisíc objednávek a připravuje se vstoupit na slovenský trh.
 
Nyní však bude muset doma bojovat se silnou konkurencí. Na český trh, prozatím v Praze, vstupuje mezinárodní společnost Food panda. Firma s centrálou v Berlíně dnes působí v 28 zemích světa.
 
Vzájemné soupeření obou velkých hráčů může mít navíc pikantní příchuť osobního soupeření manažerských dovedností. V čele české pobočky Food panda totiž stojí Peter Varga, další bývalý pracovník Slevomatu.
Další články
Podnikání

Sever Moravy potřebuje nový byznys. Hledají se mladí podnikatelé.

Článek
Podnikání

Křetínský rozjíždí nový byznys, bude nabízet půjčky výměnou za plyn

Článek
Podnikání

Zajímavý krok Arrivy

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.