Sekce: Podnikání

Hlavně se rychle domluvte

Datum: 18. 07. 2013 10.00 / Autor: František Prokop
Je to smutná skutečnost. Práce na modernizaci dálnice D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší stojí. Po odstranění betonových desek z krajnice vozovky se ukázalo, že je dálnice v horším stavu, než předpokládal projekt na opravy nejdelší tuzemské dálnice. Pravděpodobně se tak nepodaří položit nový povrch ani v jednom jízdním pásu ještě letos a bude nutné betonářské práce odložit do příští stavební sezony, uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) David Čermák.
 
Jaký je skutečný stav a co s tím? Spousta „odborníků“ na různých diskusích má zcela jasno. Stavební firmy ve snaze získat tuto lukrativní zakázku stlačily své cenové nabídky co nejníže a teď se snaží formou víceprací zahojit. Může být.
 
Je ovšem také faktem, že skutečný stav podloží pod panelem, po kterém se neustále jezdí, poznáme teprve poté, až tento panel odstraníme. A cenové kalkulace byly dělány podle projektu, který předpokládal stav lepší. Takže pravda může být i na straně stavbařů.
 
Ani náhodou se nesnažím vystupovat jako odborník na stavebnictví. Nejsem jím. Myslím si však, že zásadní je nyní najít oboustranně přijatelné řešení a co nejdříve pokračovat v modernizaci. Průjezdnou dálnici potřebujeme ze všeho nejvíce. Na hledání viníků a vyvozování zodpovědnosti bude čas až poté.
Další články
Lifestyle

Recenze: Jak rychle zbohatnout

Přináší tajemný milionář, alias Andrej Prešovský, skutečně revoluční návod na zbohatnutí?
Článek
Podnikání

Do českých regálů hlavně české potraviny?

Článek
Podnikání

Tomáš Satoranský: NBA je splněný sen a hlavně výzva

Příběh cesty do nejlepší ligy světa
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.