Odmítl Marka Zuckerberga. Jak myslí nejmladší self-made miliardář na světě Evan Spiegel?

Sekce: Osobnosti Datum: 03.11.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Předčasně ukončil studium na Stanfordu, aby se věnoval své vášni. S projektem, který se zaměřoval na posílání fotografií, jež nelze uložit, nakonec uspěl ve velkém stylu. Snapchat dnes znají všichni a mateřská firma Snap Inc. se chystá na miliardové IPO.

Spiegelův příběh není pohádkou. Vyrůstal v prestižní čtvrti v Los Angeles a jakožto syn úspěšné právnické dvojice si mohl leccos dovolit. Jeho prvním automobilem byl Cadillac Escalade a když zatoužil po novém BMW řady 5, dostal jej.

Přečtěte si celý příběh zakladatele Snapchatu zde.

Od studentských let se však mnohé změnilo a Evan Spiegel je dnes self-made miliardářem, jehož radám ostatní začínající podnikatelé naslouchají. Při projevu před studenty University of Southern California řekl mimo jiné následující:

“Vytvořte něco, co nebudete chtít prodat.”

Spiegela se často totiž ptali, proč Snapchat již dávno neprodal. Odpověď je taková, že svůj byznys miluje a věří mu. Rozvíjet platformu pro mizející zprávy, která se těší velké oblibě a kterou dnes hojně využívají firmy jako nástroj budování značky, jej zkrátka baví. Dokonce odmítl i Marka Zuckerberga, který za Snapchat v roce 2013 nabízel tři miliardy dolarů. A dobře udělal.

O rok později již byla odhadovaná hodnota Snapchatu 10 miliard. Mateřská společnost Snap Inc. se navíc nyní připravuje na primární úpis akcií, který by ji mohl ohodnotit na minimálně 25 miliard. Jestliže se tak stane, bude Snap jedním z největším amerických burzovních úpisů od roku 2008, což dokazuje následujicí graf.
Zdroj: Dealogic


Není ovšem chybou, pokud svůj byznys prodáte. Podle Spiegela by vás to ale nemělo poslat na jachtu. “Když prodáte svou firmu, nezastavujte se… neudělejte z toho cílovou čáru vaší kreativity.”

Jakmile totiž najdete byznys, ke kterému si vytvoříte citový vztah, spojíte příjemné s užitečným. To samé doporučuje i Tony Hsieh, kterému se díky zálibě v zákaznickém servisu povedlo vybudovat Zappos. Jak pro finanční výkazy, tak pro vás bude nejlepší, když se byznys stane vaší vášní.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Od luxusních automobilů po miliardovou firmu: Nejmladší miliardář na světě Evan Spiegel si umí prosadit své

Sekce: Lifestyle Datum: 19.03.2015 08:00
Je mu teprve šestadvacet a přitom již patří se svým jměním 2,1 miliardy dolarů mezi světové miliardáře. Už ve svých sedmnácti letech řídil automobil, který běžně stojí 75 tisíc dolarů. Dnes řídí…

2 tipy od Marka Zuckerberga, jak ušetřit čas na firemních poradách

Sekce: Podnikání Datum: 26.01.2016 14:00
Plýtvání drahocenným časem na poradách je v současné době dost probíraným tématem. Ze všech stran poslouchám jen „zase budeme mít poradu, nic kvůli tomu neudělám“ nebo „musím rychle vymyslet, o čem…

Cristiano Ronaldo: „V mé mysli jsem nejlepším fotbalistou na světě"

Sekce: Osobnosti Datum: 04.07.2016 20:00
Věčné fotbalové dilema naší doby. Je lepší Messi nebo Ronaldo? Co fotbalový fanoušek, to názor. Nezaobírejme se proto komparacemi a spíše se podívejme na to, jakým způsobem si po vzoru Ronalda…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…