Síla sebedůvěry aneb jak vás může Floyd Mayweather inspirovat v podnikání

Sekce: Osobnosti Datum: 22.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Bývá označován za nejlepšího boxera své generace. Je znám svou geniální definzivní technikou a rozhazovačným stylem života. Toto jsou 3 lekce, které vás muž, který byl nejlépe placeným sportovcem planety, může naučit.

1) Věřte si. Za každou cenu

Jak ve sportu, tak ve světě byznysu hraje sebedůvěra zásadní roli. Bez ní zkrátka uspět nemůžete. Floyd Mayweather nikdy nešetřil samochválou. “Jsem nejlepší boxer, co kdy žil”, prohlašoval. Toto tvrzení se dá snadno rozporovat a v hloubi duše mu nemusel věřit ani samotný boxer. V čem mu to však nepochybně pomohlo, bylo nastavení správného (vítězného) mind-setu. Ten je při podnikání stejně důležitý jako při sportu.

Nebo jste snad někdy slyšeli úspěšného podnikatele říkat, že není přliš šikovný?

2) Postavte okolo sebe fantastický tým

Což se samozřejmě snadněji řekne než činí. Pokud ale nepolevíte a na první pohled bude jasné, že máte velkou vizi, nakonec klíčové lidi najdete.

Jakkoli je Floyd Mayweather nadaný, nikdy by se k vrcholu ani nepřiblížil bez správných trenérů, promotérů nebo marketingových poradců. One man show se proto nesnažte hrát ani ve firmě.

Ze studie více jak dvou set úspěšných startupů vyplynulo, které aspekty v nich hrají nejzásadnější roli. Na prvním místě bylo načasování, na druhém právě zmíněný tým.

3) Nespokojte se s částečnými úspěchy

Mayweather zůstal po celou dobu své kariéry hladovým. Mnozí sportovci chtěli být mistry Evropy a nakonec se spokojili s lokálním bronzem. 

Někdo jiný chtěl mít nejlepší pekárnu ve městě a nakonec mu stačila nejlepší pekárna v ulici. Tato pozice je ale velice ošemetná. V okamžiku může přijít konkurence, která vás o takové místo snadno připraví.

Snažte se proto vždy mířit na příčky nejvyšší. Ať už jde o pekárnu, sport, nebo investice, je právě touha být nejlepší tím, co nás žene dopředu.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Floyd Mayweather utratil 1,8 milionu dolarů za luxusní byt v Las Vegas

Sekce: Bydlení Datum: 19.07.2015 19:00
Svět zná Floyda Mayweathera především jako sběratele boxerských šampionských pásů. Někteří už možná slyšeli i o jeho sběratelské vášni pro luxusní vozy. V poslední době ale Floyd začíná nakukovat i…

Kdo je Floyd Mayweather a proč je okolo něj stejný povyk jako okolo Dana Bilzeriana?

Sekce: Osobnosti Datum: 09.03.2015 08:00
Znáte ty slavné příběhy o slavných boxerech, kteří vyhráli všechno, co šlo, vydělali stovky milionů dolarů a pak se jim z nějakého záhadného důvodu podařilo skončit na mizině? Ano, řeč je třeba o…

Tragédie v Mexickém zálivu bude stát British Petrol rekordních 44 miliard dolarů

Sekce: Byznys Datum: 05.07.2015 18:00
Rekordní finanční vyrovnání za ekologickou katastrofu, další překážky pro nadějný, ale kontroverzní startup, nejvýnosnějších 36 minut v historii boxu, saúdský šejk rozdávající z rozmaru miliardy…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.