Miliardář James Koch: Chcete být úspěšní? Dělejte to, co milujete

Láska k práci je základem

Sekce: Osobnosti Datum: 22.11.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Patříte mezi lidi, kteří svou obživu nepostavili na svých vášních? Nezoufejte. Nikdy není pozdě změnit svůj život. Své o tom ví Jim Koch, který se vzdal práce v konzultační firmě, aby nastartoval staré rodinné podnikání s pivem. Přečtěte si několik tipů, jak jít v podobných šlépějích.

Přátelé a známí mu tvrdili, že to nedokáže. Přesto se Koch ve svých 35 letech rozhodl doslova vyhrabat více než stopadesát let starý recept a začal vařit pivo (s názvem Sam Adams) po svém. S prakticky nulovými zkušenostmi sebral značný kus koláče velkým pivovarům. Ty díky reklamě v televizi a rádiu ve Spojených státech ovládaly pivní trh po druhé světové válce. Koch je vyzval na souboj chutí, tradicí a láskou k řemeslu. Kopírovat jeho příběh a vidět na svém účtu více než miliardu dolarů je pochopitelně velmi složité. Většině lidí však bude ke štěstí stačit dojít na desetinu jeho cesty.

Najděte, co vás skutečně baví

Což nemusí být vždy tak jednoznačné. Je nutné se zaměřit na činnosti, které vás baví (a budou bavit) dlouhodobě. Mnoho lidí si možná užívá víkendové sekání trávy, jen těžko by se však chtěli taháním sekačky živit. Přesně touto optikou musíte o svých vášních uvažovat. Zamyslete se na něčím, co byste byli schopni vykonávat na denní bázi. A s úsměvem na tváři. Jim Koch si ve středních letech uvědomil, že chce zbytek svého života zasvětit pivu a udělal proto vše, co bylo v jeho silách. 

Nenechte se zlákat skeptickými hlasy

Pakliže budete kvůli svému snu nuceni opustit zaměstnání, najdou se kolegové, kteří vám to budou rozmlouvat. Částečně to může být proto, že se cítí stejně nespokojení a nešťastní jako vy. Závist zkrátka kvete i v kolegiálním prostředí. Naslouchejte proto v tomto takovým lidem, kteří se dokázali z krysího závodu vymanit. Nepochybně jich několik ve svém okolí máte. A pokud byste náhodou nikoho nenašli, na YouTube jsou tisíce rozhovorů s lidmi, jejichž slova pro vás mají cenu zlata. A kdybyste nechtěli ztratit mládí hledáním těchto zdrojů, MontyRich vám pravidelně nabízí to nejlepší ze světa úspěšných byznysmenů a lidí, kteří se svou prací baví.

Mějte absolutní přehled o prostředí, do kterého vstupujete

Je zcela zřejmé, že nestačí mít ono pověstné nadšení. Pro místo na trhu nebo získání vysněného zaměstnání je potřeba mnohem více. A to především znalostí. Chcete-li otevřít prvotřídní kavárnu, přečtení encyklopedie kávy je teprve prvním krůčkem. Následně bude třeba absolvovat kurz zaměřený na kávu, vydat se do destinací, kde se tento plod pěstuje v nejvyšší kvalitě, a tak dále. Nedělejte si proto iluze, že se váš sen uskuteční přes noc a snadno. Vždy za tím stojí více práce, než se zdá. Přesto by byl hřích strávit celý svůj život prací, kterou nesnášíte.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Miliardář Richard Branson: Že nemám titul? Mou univerzitou je život

Sekce: Osobnosti Datum: 23.12.2016 20:30
Excentrický miliardář. Nikoho tento titul nevystihuje lépe než blonďatého podnikatele, který žije akčnější život než kdejaká rocková hvězda. Dal vzniknout společnosti Virgin, pod kterou se dnes řadí…

Chcete mít také tryskáč? 7 věcí, které milionáři dělají jinak

Sekce: Vzdělávání Datum: 29.08.2016 17:30
Přečtěte si 7 tipů na to,co dělají systematicky boháči jinak. Třeba to bude začátek na cestě k většímu bohatství i u vás.

Chcete rychlý úspěch? Podnikejte jako rebelové

Sekce: Byznys Datum: 13.08.2015 21:35
Příliš mnoho lidí se bojí postavit za to, čemu skutečně věří. Je to dogma, většina lidí si přeje od života více, ale žije podle výsledků myšlení jiných a zapomíná na intuici následovat to, co…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Andrea Lauren a její fantastický příběh, jak se z Česka dostat do epicentra bankovnictví v Londýně

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Po vzoru své maminky se vydala do světa bankovnictví. Velkou část kariéry strávila v bankovním epicentru Londýna, pracovala pro giganty jako JPMorgan nebo HSBC. Po dlouhých letech v zahraničí se…

Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Sekce: Byznys Datum: 23.02.2017 21:00
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

Pravidla vyjednávání – nikdy nedělejte kompromisy

Sekce: Rady a tipy Datum: 23.02.2017 20:00
Jak často se dostáváte do situací, kde se střetávají vaše zájmy s okolními? A jak často volíte útok či únik? Následující článek by vám měl pomoci přenést vyjednavačské techniky jak do běžného života,…