Cristiano Ronaldo: „V mé mysli jsem nejlepším fotbalistou na světě"

Sekce: Osobnosti Datum: 04.07.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Věčné fotbalové dilema naší doby. Je lepší Messi nebo Ronaldo? Co fotbalový fanoušek, to názor. Nezaobírejme se proto komparacemi a spíše se podívejme na to, jakým způsobem si po vzoru Ronalda vybudovat sebevědomí, které je ve světe byznysu tak důležité.

Měli jste při svých studíích problém vystoupit před plnou třídou či aulou? Jakmile začnete podnikat, bude nuceni ze své komfortní zóny vystoupit ještě více. Pakliže se v tomto směru necítíte natolik jistí, přečtete si následující tipy, díky kterým se pro vás nervozita stane minulostí. 

Neustále se učte

Znáte ten nepříjemný pocit, kdy se bavíte s někým důležitým a rádi byste se zapojili do konverzace, ale nemáte dostatečné znalosti o tématu? Této nepříjemnosti lze poměrně snadno předejít. Jak? Nepřestávejte se vzdělávat. Pokud například chcete alespoň trochu držet trend s technologickými startupy (nebo máte přímo v plánu nějaký založit), čtěte weby jako The Verge, Wired a TechCrunch. Sledujte také, jaké projekty přílákaly pozornost lidí na světových crowdfungových platformách. Těmito drobnými krůčky půjdete vstříc tomu, abyste byli schopni chápat svět kolem sebe a jako bonus se na příští networkingové akci nebudete cítit trapně.

Mějte jasnou vizi

Proč se Ronaldo cítí na hřišti natolik komfortně? Jak již nadpis napovídá - protože zkrátka věří, že je nejlepší. Zda mluví celková čísla pro něj nebo pro Messiho, je ve výsledku jedno. Mindset má nastavený správně. Jakmile začínáte podnikat, neuvažujte o sobě jako o prosťáčkovi, který se vydal zkusit štěstí a třeba vydělá nějaké peníze. Myslete ve velkém! Otevíráte pekárnu? Tak ať na dveřích visí “Nejlepší pekárna v Praze”. Pro tento slogan následně udělejte vše, co je ve vašich silách. I za cenu toho, že byste se museli na poctivou výrobu croissantů ve Francii, vyrazit podívat stopem.

Vždy zůstaňte optimističtí

Negativní nálada má obrovský potenciál srazit vaši motivaci a výsledky k zemi. Pakliže by vás někdo zkoušel obelhat bludy a produktivní síle negativního myšlení, odkažte jej na životopis Jobse, Bezose nebo Muska. Berte si příklad z lidí, kteří dobyli svět a nikoli od těch, kteří vám s pivem v ruce budou vysvětlovat, že něco nejde.

 
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Cristiano Ronaldo: Tajemství zdatného sportovce

Sekce: Lifestyle Datum: 13.08.2014 11:56
Fotbalistu Cristiana Ronalda mnoho sportovních expertů považuje za nejlepšího sportovce světa. Možná tomu tak skutečně je, ale dosáhl už svého maxima? On si to rozhodně nemyslí a ví, že je potřeba na…

Koruna pro krále Facebooku před pár dny měnila majitele. Hlavní aktéři - Ronaldo a Shakira

Sekce: Byznys Datum: 17.03.2015 08:00
Bitva, kterou fanoušci prožívali mnohonásobně víc, než samotní hlavní bojovníci. Tak by se dal nazvat závod o nejoblíbenější a nejlajkovanější celebritu na Facebooku. Dlouhou dobu byla neohroženou…

Odmítl Marka Zuckerberga. Jak myslí nejmladší self-made miliardář na světě Evan Spiegel?

Sekce: Osobnosti Datum: 03.11.2016 11:30
Předčasně ukončil studium na Stanfordu, aby se věnoval své vášni. S projektem, který se zaměřoval na posílání fotografií, jež nelze uložit, nakonec uspěl ve velkém stylu. Snapchat dnes znají všichni…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…