Tři důvody, proč je cestování základem úspěšného podnikání

Sekce: Osobní rozvoj Datum: 26.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Biografie úspěšných byznysmenů, stejně jako přednášky nebo školní lekce nejsou nikdy na škodu. Co vás však může inspirovat a připravit na podnikání zdaleka nejvíce, je cestování. Než se zeptáte proč, věnujte pozornost následujícím řádkům.

1. Zvyknete si riskovat

Zpožděná letadla, nečekané noclehy nebo změny plánované trasy. To je pouze malý výčet toho, co vás na cestách může potkat. Všechny tyto kompromisy a spontánní rozhodnutí v sobě nesou jistou dávku riskování. Riskování, které je právě ve světě podnikání natolik důležité. Díky cestování si uvědomíte, že žádné jistoty zkrátka nemáte

2. Poznáte lidi, kteří nejsou jako vy

A míra jejich odlišnosti bude stoupat s tím, jak daleko od domova budete. Cestování k našim sousedům vám v tomto ohledu tedy mnohé nepřinese. Vyberte si zemi, ve které lidé mají odlišné hodnoty. Zkuste se do místních vžít a pochopit je. Takové cestování vám poté opravdu rozšíří obzory. 

3. Zvýšíte své povědomí o potřebách ostatních

Mnohdy vás cestování může inspirovat k nalezení a následnému vytvoření správného (zákazníky žádaného) produktu. Buď objevíte v hostitelské zemi něco, co schází u nás, anebo naopak. A kdybyste nic konkrétního nenašli, stále pro vás zůstane pobyt v cizí zemi nekonečným zdrojem inspirace.

Jak již bylo zmíněno – v ideálním případě se vydejte do zcela odlišné země. Mnoho úspěšných podnikatelů a startupistů volí tuto cestu. Dvouměsíční cesta na skůtru po Vietnamu vám zaručeně přinese výše zmíněné body. Letět první třídou a na týden se zavřít v Intercontinentalu s bazénem je možná příjemné, ale v tomto smyslu neúčinné. 

 
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

7 vychytávek, které vám ulehčí cestování

Sekce: Lifestyle Datum: 05.01.2015 11:00
Trpíte při cestování na jet lag, příliš objemná zavazadla nebo strachem z okradení? Ať už jedete na dovolenou autem, lodí, nebo letíte letadlem, balení a přepravování zavazadel se nevyhnete. Často se…

Bill McDermott CEO SAPu prozrazuje tajemství úspěšného podnikání

Sekce: Osobnosti Datum: 16.09.2015 10:00
Generální ředitel softwarového gigantu SAP může umění perfektně se orientovat v byznysu vyučovat. Ne nadarmo se jeho kniha Winners Dream: A Journey from Corner Store to Corner Office velmi dobře…

Cestování ze 24. století za miliardy dolarů započne v roce 2016

Sekce: Byznys Datum: 24.08.2015 08:00
Pamatujete ještě bondovku Dech života, kde Timothy Dalton pomáhá utéct Koskovovi napříč sovětskými zeměmi pomocí revizní kovové kapsle vystřelené do plynového potrubí? V době natáčení této bondovky -…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.